امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50253
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
قاسم عزیزی نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ثبت‌نام ...

قاسم عزیزی نماینده شازند در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به ثبت‌نام کاندیداهای تصدی پست دادستانی دیوان محاسبات ‌کشور، اظهار داشت: تاکنون پنج نفر مدارک و سوابق خود را برای بررسی به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارسال کرده‌اند.

وی با اعلام اینکه داوطلبان دادستانی دیوان محاسبات فقط تا پایان وقت اداری روز شنبه 30 شهریور ماه برای ارائه مدارک‌شان مهلت دارند، از شجاعی سرپرست فعلی دادستانی دیوان محاسبات به عنوان یکی از نامزدهای این پست که تاکنون مدارک خود را به مجلس ارائه کرده، نام برد.

منتی‌نژاد عضو هیئت علمی دانشگاه پیام‌نور که مدیر کلی استانی دیوان محاسبات را در کارنامه خود دارد و دارای دکترای حقوق است، مقدمی‌زاد نماینده ادوار پنجم، ششم و هفتم مجلس که در حال حاضر مسئولیت امور حقوقی و بین‌الملل شرکت ملی گاز را بر عهده‌ دارد و فرهاد تجری نماینده مجلس هشتم و همچنین یک قاضی دادگستری از دیگر افرادی هستند که تاکنون مدارک‌شان را به کمیسیون مربوطه ارسال کرده‌اند.

رئیس کمیته امور عمومی مجلس در ادامه با بیان اینکه کمیته متبوعش مسئول رسیدگی به صلاحیت داوطلبان دادستانی دیوان محاسبات است، تصریح کرد: بررسی صلاحیت نامزدها در دستور کار هفته آینده کمیته و کمیسیون قرار دارد.

به گفته عزیزی، کمیسیون برنامه و بودجه هفته آینده با تشکیل جلسه، چارچوبی را تعیین می‌کند که کمیته امور عمومی دو یا پنج کاندیدا را از بین افرادی که ثبت‌نام کردند، برای بررسی نهایی به کمیسیون معرفی کند.

وی در پایان متذکر شد: کمیته عمومی مجلس تا سه‌شنبه آینده داوطلبان مورد تأیید اولیه برای تصدی دادستانی دیوان محاسبات را برای بررسی نهایی به کمیسیون معرفی می‌کند تا کمیسیون در نهایت، یک نفر را برای اخذ رأی اعتماد به صحن علنی پیشنهاد دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها