امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50257
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش سنگ بنای اصلی جامعه است، چراکه این انسان‌ها هستند که جامعه را شکل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام بر تربیت فرزندان تاکید بسیاری شده است، خاطرنشان کرد: اصلاح آموزش و پرورش در گرو بهره‌گیری از اساتید برجسته، برنامه‌ریزی صحیح و اهتمام به کتاب‌های درسی است.

این مرجع تقلید با اشاره به اهمیت مسئله عفاف و حجاب اظهار کرد: رئیس جمهور نیز به این مسئله توجه و تأکید داشته است و بنا بر این باید مقوله عفاف و حجاب از سنین پایین و در زمان شکل گیری شخصیت افراد مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه نیازی به آموزش موسیقی در مدارس کشور وجود ندارد، یادآور شد: صداوسیما به اندازه کافی به مسئله موسیقی توجه کرده است.

آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه توجه به برنامه‌های قرآنی را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید برنامه‌های قرآنی هرچه بیشتر در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد، چراکه این مهم موجب اصلاح اخلاق و رفتار در جامعه می‌شود.

وی در ادامه ضرورت توجه به نمازخانه‌های مدارس را مورد تأکید قرار داد و متذکر شد: باید احداث نمازخانه‌ها در اولویت قرار گیرد و نباید هیچ مدرسه‌ای در کشور بدون نمازخانه باشد.

استاد حوزه علمیه قم ارتباط هرچه بیشتر حوزه و آموزش و پرورش را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‌های حوزه برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش استفاده کرد.

انتهای پیام/2258/ذ30/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار