امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۶:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50272
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۱
تعداد بازدید: 42
محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به بررسی لایحه آیین دادرسی نیروهای مسلح و ...

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به بررسی لایحه آیین دادرسی نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی اظهار داشت: 9 نفر از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی برای بررسی لایحه مذکور، هفته گذشته به مشهد مقدس سفر کردند.

وی با بیان اینکه نیره اخوان نماینده اصفهان و میرهادی قره‌سیدرومیانی نماینده تبریز در این سفر حضور نداشتند، افزود: همه مواد لایحه آیین دادرسی نیروهای مسلح غیر از بخش مربوط به دادرسی جرایم رایانه‌ای تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درباره علت سفر اعضای این کمیسیون به مشهد برای بررسی لایحه آیین دادرسی نیروهای مسلح توضیح داد: لوایحی که کمیسیون مورد بررسی قرار می‌دهد، هم از لحاظ کیفی و هم از نظر کمّی دارای محتوای زیادی است.

وی افزود: اگر بخواهیم اینگونه لوایح را در کمیسیون بررسی کنیم، زمان زیادی می‌برد و لذا معمولاً مکانی خارج از مجلس و زمان مناسبی را برای این منظور انتخاب می‌کنند تا اعضای کمیسیون به‌صورت دو شیفته آنها را بررسی کنند تا سریع‌تر به اتمام برسد.

اسفنانی تأکید کرد: کاری که کمیسیون قضایی در مدت سه روز اقامت در مشهد انجام داد، به گفته مسئولان دستگاه قضا، کار بسیار زمان‌بری بود که اگر بنا بود به روال معمول انجام شود، شاید 6 ماه تا یک‌سال به طول می‌انجامید.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه لایحه آیین دادرسی نیروهای مسلح در جلسات طولانی مدت چهار ساعته اعضای کمیسیون در روزهای پنج‌شنبه تا شنبه گذشته نهایی شد، درباره اقامتگاه اعضای کمیسیون گفت: برای اعضای کمیسیون هتل محل اقامت اصلاً مهم نبود، بلکه مهم زمان بود تا بتوانند از آن استفاده کنند.

اسفنانی درباره نحوه پرداخت هزینه این سفر توضیح داد: چون معمولاً مجلس توان پرداخت چنین هزینه‌هایی را ندارد، دستگاه‌های مرتبط با موضوع بخشی از هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.

وی بر همین اساس اعلام کرد که بخشی از هزینه‌های مربوط به سفر اعضای کمیسیون قضایی مجلس و اقامت آنها در هتل را قوه قضائیه و بخشی از آن را مجلس تأمین کرده است.

نماینده فریدن در مجلس با بیان اینکه اعضای کمیسیون قضایی در هتل بین‌المللی قصر طلایی مشهد اقامت داشتند، گفت: باید توجه داشته باشیم که نماینده مجلس فرصت طلایی خود را که پنج‌شنبه و جمعه و هم ایام تعطیلات تابستانی مجلس بوده، به کار اختصاص داده است.

وی افزود: حالا اینکه اقامتگاه ما هتل دو یا سه ستاره بوده، برای اعضای کمیسیون هیچ تفاوتی نمی‌کرد چون برای ما مبنا هتل نبود، بلکه مبنا کار بود.

اسفنانی خاطر نشان کرد: اعضای کمیسیون قضایی عمدتاً قاضی هستند و با توجه به روحیاتی که دارند، اصلاً در این وادی‌ها نیستند و نمی‌توانند به‌هیچ‌وجه در این فضاها باشند.

وی معتقد است افرادی که دنبال پرداختن به این موضوعات هستند، خیلی نیت خیری ندارند بلکه می‌ خواهند بهانه‌ای پیدا کنند تا کار مجلس را زیر سؤال ببرند ولی کار انجام شده را باید دید.

به اعتقاد سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس هزینه یک‌سال بررسی یک لایحه مهم مانند لایحه آیین دادرسی نیروهای مسلح در کمیسیون بیشتر از هزینه اقامت سه روزه اعضای این کمیسیون در هتل قصر طلایی مشهد است.

اسفنانی در پایان با ابراز بی اطلاعی از میزان هزینه اقامت سه روزه در هتل قصر طلایی مشهد، گفت: باید بگویم برخی همکاران به دلیل حجم بالای کار فقط یک‌بار توانستند به زیارت امام ‌رضا(ع) بروند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها