امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۱۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50284
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع فرماندهان، مسئولان و دانشجویان وظیفه مرکز آموزش شهدای وظیفه نیروی زمینی ارتش (01) با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: در تاریخ ملت ایران نقاط عطف بزرگی وجود دارد که 8 سال دفاع مقدس یکی از رویدادهای نابی است که نه تنها چهره ایران را تغییر داد، بلکه تاثیرات گسترده در انقلاب اسلامی و جهان اسلام و نظام بین الملل داشت.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از بدو پیروزی به دلیل ماهیت ضد استکباری مورد بغض و کینه دشمنان اسلام قرار گرفته است، اظهار داشت: توطئه‌های دشمنان برای انحراف در انقلاب، تحت رهبری داهیانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با شکست مواجه شد به همین دلیل، آنان در راهبردهای خصمانه خود تغییراتی را به وجود آوردند و پس از آزمودن همه راهها، برای مقابله با انقلاب، جنگ 8 ساله را به ملت ایران تحمیل کردند.

آل هاشم با اشاره به شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی، ادامه داد: انقلاب اسلامی تنها به قدرت لایزال الهی و پشتیبانی مردم تکیه داشت، اما شرق و غرب در مقابله با نظام جمهوری اسلامی هم نظر بودند و با تحریک صدام که فردی جاه‌طلب بود، جنگ گسترده‌ای را بر ملت و انقلاب نوپای اسلامی تحمیل کردند، در حالیکه فقط 19 ماه از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذاشت و مردم ایران آمادگی هیچ درگیری خارجی نداشتند.

آل‌هاشم با بیان اینکه جنگ تحمیلی در حالی آغاز شد که صدام همواره مورد حمایت نظامی و تسلیحاتی بسیاری از کشورهای جهان بود، ادامه داد: کمک نظامی آمریکا، تجهیزات زرهی شوروی، هواپیماهای فوق پیشرفته فرانسوی، تسلیحات شیمیایی آلمانی و سرمایه های اعراب همه و همه موجب شد رژیم بعثی عراق با جسارت کامل در اظهار نظرهای خودش از تصرف خوزستان و حضور در تهران در عرض یک هفته سخن بگوید.

آل‌هاشم افزود: این حمایت‌ها در حالی صورت گرفت که حامیان صدام از اینکه روزی برسد که همان امکانات علیه منافع و امنیت خودشان استفاده خواهد شد، غافل بودند اما سرانجام پیش بینی حضرت امام(ره) محقق شد و صدام به جان کشورهای منطقه افتاد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی  ارتش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رشادتها، جانفشانی‌ها و فداکاری‌های ملت بزرگ ایران در دوران دفاع مقدس، آن را برگ زرینی بر افتخارات مردم این سرزمین خواند و گفت: این فداکاری‌ها علاوه بر اینکه توطئه‌ها علیه انقلاب را خنثی کرد، دستاوردهای زیادی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

آل هاشم تصریح کرد: گرچه جنگ صدمات مادی فراوانی را داشت، اما پیامدهای مثبت مادی و معنوی فراوانی نیز داشت و موجب خلق ارزش‌های اسلامی و انسانی شد که در تاریخ ایران اسلامی ماندگار شد.

وی یکی از دستاورهای مثبت جنگ تحمیلی را بر ملا شدن قدرت‌های استکباری و آشکار شدن اهداف ضدانسانی و مردمی آنان دانست و گفت: این قدرتها که همواره داعیه عدالت و دموکراسی را داشتند، در طول جنگ تحمیلی با دشمنی هایی که علیه ملت ایران روا داشتند، خود را رسوا کردند.

آل هاشم دیگر درس دوران دفاع مقدس را خودباوری ملی مردم ایران دانست و گفت: دفاع مقدس خودباوری را به ملت ایران آموخت و فهماند باید روی پای خود ایستاد. ضمن اینکه موجب حقانیت بیش از پیش نظام اسلامی شد و مقاومت ملت ایران را به رخ دنیا کشید.

آل هاشم همچنین با بیان اینکه هدف دشمنان از تحمیل جنگ گسترده و تمام عیار به جمهوری اسلامی ایران تسلط بر منابع و معادن سرزمینی ایران نبوده است، تصریح کرد: مقابله با اندیشه و فرهنگ انقلاب اسلامی مهمترین هدف آنها بوده و تا امروز هم پیگیری شده است که مقام معظم رهبری نیز در مقاطع مختلف نسبت به آن هشدار داده‌اند.

وی گفت: ملت ایران به عنوان یک ملت مسلمان و پیشرو امروز در جایگاهی است که حتی دشمنان نظام جمهوری اسلامی بر قدرت انقلاب اسلامی اذعان دارند. علاوه‌براین، پیشرفت در حوزه‌های مختلف فناوری، الگو شدن برای سایر ملتها، عزت، انسجام و همبستگی ملی و گسترش پیام انقلاب اسلامی، شکوفایی استعدادها و گسترش موج بیداری اسلامی از دستاوردهای دوران دفاع مقدس است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بدون تردید دفاع مقدس ذخیره فرهنگی برای اعتلای جمهوری اسلامی در سطح منطقه و جهان را فراهم آورده است.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها