امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5031
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 133
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم بزرگداشت مقام معلم در جمع دانشجویان دختر پردیس زینبیه ورامین که در ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم بزرگداشت مقام معلم در جمع دانشجویان دختر پردیس زینبیه ورامین که در محل تالار هلال‌احمر این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: سیاست آموزش و پرورش این است که هر سال 25 هزار دانشجوی جدید جذب دانشگاه فرهنگیان شوند تا آنجا که تعداد دانشجویان به 100 هزار نفر افزایش یابد.

وی با توصیه به دانشجویان برای جدیت و تلاش بسیار برای تحصیل علم و آماده شدن برای ایفای نقش و رسالت بزرگ معلمی، گفت: قدر لحظات تحصیل در این دانشگاه را بدانید و مطمئن باشید تا ده‌ها سال بعد تأثیر آن را در زندگی خود و اطرافیان‌تان حس خواهید کرد.

حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه در معلمی، زبان کم‌ترین کار را می‌کند، افزود: کار معلمی با قلب، روح، اخلاق ، منش و روش معلم پیش می‌رود.

وی با تأکید بر اینکه هیچ زیبایی ماندگاری در هستی مانند تربیت وجود ندارد، از دانشجویان در ساختن یک جامعه خوب و آینده بزرگ آموزش و پرورش طلب یاری کرد.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: ظرفیت رشد یک جامعه به میزان رشد معلمان آن جامعه بستگی دارد؛ باید کاری کنیم که معلمان در جامعه بالاترین جایگاه را داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه فرهنگیان باید به سمتی حرکت کند که در آینده نه چندان دور اساتید دیگر دانشگاه‌ها نیز آرزوی تدریس در این مرکز بزرگ علمی را داشته باشند، گفت: هم اکنون بسیاری از دانشجویان دانشگاه‌ها علاقه و تمایل خود را برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اعلام کرده‌اند.

* معلمان آینده سرسوزنی دغدغه شغلی و معیشتی ندارند

حاجی‌بابایی ادامه داد: اراده همه ما این است که این دانشگاه سال به سال قوی‌تر، مجهزتر و کیفی‌تر شود و با اعتبار بیشتری به راه خود ادامه دهد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین ویژگی معلم عزت اوست، تصریح کرد: دلیل پافشاری ما برای استخدام دانشجویان در همان بدو تحصیل در دانشگاه و صدور احکام استخدامی و پرداخت حقوق به آنان برای این بود که معلمان آینده سرسوزنی دغدغه شغلی و معیشتی نداشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هر معلم سر کلاس درس، حکم یک وزیر را دارد، تصریح کرد: معلمان وظیفه سنگینی دارند تا نگاه و گفتمان جامعه در باره آموزش و پرورش و جایگاه معلمی را تغییر دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها