امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50327
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ساری، همه‌ساله با فرا رسیدن سالروز ولادت امام رضا (ع) هموطنان ما از نقاط مختلف کشور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ساری، همه‌ساله با فرا رسیدن سالروز ولادت امام رضا (ع) هموطنان ما از نقاط مختلف کشور برای زیارت امام رضا(ع) با پای پیاده به سمت ضریح این امام رئوف حرکت می‌کنند.

این دسته از افراد حتی می‌توانند با قطار، هواپیما و خودرو به زیارت این امام رئوف مشرف می‌شوند، اما پای در جاده عشق می‌گذارند و به هر طریق ممکن سختی‌های مسیر راه را به جان خریداری می‌کنند و به پابوس امام رضا (ع) می‌روند.

فرزاد رحیم‌زاده قطره‌ای از خیل این مشتاقان است که دوازدهمین سفر پیاده خود به مشهد را تجربه کرد.

رحیم‌زاده که اهل شهرستان بوشهر است در حال برگشتن از پابوس امام رضا (ع) است که این بار مسیر خود را به سوی کربلای در پیش گرفت تا محرم امسال را در بین‌الحرمین سپری کند.

وی همه‌ساله در حین مسیر رفت و برگشت خود برای زیارت و کمی استراحت در امامزاده عباس (ع) ساری حضور پیدا می‌کند.
گفت‌وگوی اختصاصی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با این عاشق امام رضا (ع) که در امامزاده عباس (ع) ساری صورت گرفت را می‌خوانیم.

* فارس: خودت را معرفی کن و بگو این چندمین سفری است که به مشهد می‌روی؟

من فرزاد رحیم‌زاده از شهرستان بوشهر هستم و در 12 سال متوالی، این دوازدهمین سفری است که به پابوس امام رضا (ع) رفتم و برگشتم و در حال حاضر درحال رفتن به کربلا هستم تا محرم را در بین‌الحرمین عزاداری کنم.

* فارس: هدف شما برای زیارت به امام رضا (ع) با پای پیاده چه بود؟

من نذری داشتم که به نیت 12 امام، 12 بار به پابوس امام رضا (ع) باید تشرف می‌یافتم که به خواست خدا امسال توانستم نذر خود را ادا کنم و پس از به پایان رساندن 12 بار با پای پیاده به زیارت امام رضا(ع)، نذر کردم که پنج بار با پای پیاده به کربلا سفر کنم.

* فارس: برای رسیدن به ضریح امام رضا (ع) از کدام شهرهای کشور عبور کردی؟

برای رسیدن به ضریح امام رضا(ع) از شهرهای اهواز، اندیمشک، خرم‌آباد، اراک، قم، تهران، آمل، بابل، قائمشهر، ساری، گرگان، آشخانه، شیروان، چناران، قوچان و مشهد عبور می‌کنم.

* فارس: هر دور سفر چه مدت زمانی طول می‌کشد؟

برای هر دور سفر بیش از سه ماه در جاده‌ها برای رسیدن به ضریح امام رضا (ع) پیاده راه می‌روم.

* فارس: هزینه مسیر رفت و برگشت را از کجا تأمین می‌کنید؟

بیشتر هزینه را خودم پرداخت می‌کنم و برعهده خودم است، اما در بعضی از شهرها افراد خاص و خیرینی هستند که در امر این سفر به من کمک می‌کنند که به عنوان مثال مدیر آستانه امامزاده عباس (ع) ساری همه ساله مکانی برای استراحت و صرف غذا برای من تهیه می‌کند و مقداری برای کمک هزینه سفر به من پرداخت می‌کند.
 
* فارس: برای شهرهای بعدی که می‌خواهی به مشهد برسی چه کسانی به شما کمک می‌کنند؟

کمتر کسی است که به من در این سفرها کمک کند و پس از خارج شدن از ساری، رئیس تربیت بدنی گرگان از نظر کفش، کتانی و پیراهن به من کمک می‌کند.

* فارس: انتظار شما از مسئولان و جوانان چیست؟

از مسئولان برای کمک و یا پرداخت هزینه مالی انتظاری ندارم؛ تنها از جوانان هم سن و سال خودم می‌خواهم این راهی که من رفتم را آنها نیز ادامه دهند و در این سفر ضرر مالی یا جسمی وجود ندارد و ایمان انسان و صبر و شکیبایی را قوی می‌کند.
* فارس: در 12 بار سفر با پای پیاده به زیارت امام رضا (ع) به چه چیزی رسیدی و چه پیامدهای مثبتی در شما به وجود آمد؟

خودم را بیشتر باور کردم و خودم را بیشتر از آن چیزهایی که فکر می‌کردم شناختم و با درون خودم ارتباط برقرار کردم و اعتماد به نفس من در این سفرها بالا رفت.
 
* فارس: روزی چند کیلومتر پیاده‌روی می‌کنید؟

روزی 45 کیلومتر پیاده راه می‌روم و البته بستگی به جاده و موقعیت مکانی دارد و در بعضی وقت‌ها در جایی قرار می‌گیرم که باید خودم را به نزدیک‌ترین آبادی و یا شهری برسانم که مجبور هستم 60 کیلومتر هم راه بروم.

* فارس: تاکنون در مسیر راه به بارش باران و سرما هم برخورد کرده‌ای؟

بله در شهرهای شمالی به باران‌های شدیدی هم برخورد کردم، اما به خودم گفتم من که خیس نشدم فقط لباس‌هایم، پرچم و پتوها خیس شد و باید با همین خیسی به عشق امام رضا (ع) مسیر جاده را ادامه دهم.

* فارس: این عشق امام رضا (ع) در شما چگونه به وجود آمد؟

من در سن 18 سالگی سرطان مغز و استخوان داشتم، کار به‌ جایی کشید که دیگر توان ادامه زندگی نداشتم و حدود 45 روز به ضریح امام رضا (ع) پناه بردم که اگر امام رضا (ع) ما را قابل دانست و واسطه شد و شفا گرفتم 12 بار به پابوس امام رضا (ع) با پای پیاده بروم.

در حال حاضر پنج بار نذر زیارت حضرت ابوالفضل‌العباس (ع) را کردم که الان برای دومین بار است که در حال رفتن هستم.

* فارس: بعد از پنج بار زیارت حضرت ابوالفضل‌العباس (ع)  با پای پیاده دیگر چه تصمیمی داری؟

بعد از این می‌خواهم به دور دنیا سفر کنم و پیام صلح و دوستی را به کشورهای جهان برسانم.

* فارس: پیام صلح و دوستی را به کدام کشورها می‌برید؟

پیام صلح و دوستی را به کشورهای قزاقستان، هندوستان، چین، ژاپن، مالزی، اوکراین، آمریکای جنوبی و شمالی، فرانسه و پاریس می‌برم.

* فارس: برای تهیه پاسپورت و ویزا به مشکل بر نمی‌خوری؟

من برای خودم یک پاسپورت بین‌المللی تقاضا کردم که مسئولان این امر با درخواستم موافقت کردند.
* اگر حرف پایانی داری بگو.....

جوانان ایرانی خودشان را بشناسند و ایرادهای درونی خود را برطرف کنند و احترام به پدر و مادر خود را هرگز فراموش نکنند.
----------------------------------

گفت‌و‌گو از: صاحب نجفی وشوایی
----------------------------------
انتهای پیام/2296/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها