امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5033
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 111
حسین معتمد نیا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: مبنای کار ما در تدوین شاخص‌های جوانی مفاد ماده 41 برنامه پنجم توسعه است که در بند الف این ماده ...

حسین معتمد نیا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: مبنای کار ما در تدوین شاخص‌های جوانی مفاد ماده 41 برنامه پنجم توسعه است که در بند الف این ماده آمده است: دستگاه‌های مرتبط با امور جوانان باید به منظور ساماندهی امور جوانان برنامه ساماندهی امور جوانان را در ذیل بودجه سنواتی خود لحاظ کنند و هم اکنون 12 دستگاه متولی امور جوانان نیز مشخص شده‌اند.

وی ادامه داد:  در بند ب این ماده آمده است: وزارت ورزش و جوانان به استناد بند الف باید شاخص‌های ساماندهی امور جوانان را تدوین کند و عملکرد دستگاه‌ها را مورد سنجش قرار دهد و بعد از اینکه بودجه را دریافت کردند بر اساس آن شاخص‌ها که تدوین می‌شود آنها را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهند.

مدیرکل دفتر ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: به عنوان مثال موضوع هویت را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در این زمینه اقداماتی را انجام می‌دهد ابلاغ کرده پرسشنامه‌های تدوین شده را به آنها ارائه داده و از آنها خواسته می‌شود شاخص‌های جوانان را در بحث های مختلف هویت همچون هویت دینی، انقلابی، ارزشی و غیره ارزیابی کرده و نتایج آن را به وزارت جوانان گزارش دهند.

معتمدنیا افزود: دستگاه‌های مختلف پس از ابلاغ شاخص‌ها باید برای تعیین شاخص‌ها علاوه بر بررسی‌های میدانی و پیمایشی تحقیقات علمی و کتابخانه‌ای هم انجام دهند.

وی درباره لایحه شفاف سازی وظایف دستگاه ها نیز توضیح داد: این لایحه مطابق بند "ج" ماده 41 به منظور شفاف سازی تکالیف دستگاه های مختلف در ارتباط با جوانان تدوین شد و درحال حاضر  نیز به هیات دولت ارسال شده است که پس از تصویب در هیات دولت به مجلس می‌رود و پس از تصویب در مجلس از سوی وزارت جوانان به دستگاه ها ابلاغ می شود.

مدیرکل دفتر ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: از آنجائیکه تا کنون این شاخص‌ها به تصویب نرسیده است و تا شش ماه ابتدایی امسال هم احتمالا بودجه‌ها به دستگاه‌ها داده نمی‌شود عملا ما شش ماه آغازین سال جاری را برای ارزشیابی عملکرد از دست داده‌ایم بنابراین اولین گزارش نهادها برای شش ماهه دوم سال آماده می‌شود و پایه گزارش‌ها را یکسال عملکرد دستگاه‌ها قرار می‌دهیم.

معتمدنیا افزود: تلاش می‌کنیم شاخص‌های جوانی و لایحه شفاف سازی دستگاه‌ها را تا قبل از پایان دولت به تصویب برسانیم امیدواریم این اقدام تا قبل از پایان دولت عملی شود.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها