امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50332
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  از عسلویه، محمدرضا همتی شامگاه پنج‌شنبه در نشست مسئولان پارس جنوبی اظهار داشت: مجتمع گازی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  از عسلویه، محمدرضا همتی شامگاه پنج‌شنبه در نشست مسئولان پارس جنوبی اظهار داشت: مجتمع گازی پارس جنوبی از مناطق مهم و تاثیرگذار در صنعت نفت و گاز است و بیش از 44 درصد گاز کشور را تامین می‌کند.

وی افزود: رعایت مسایل ایمنی در محیط‌های کارگاهی و عملیاتی اهمیت بسیار زیادی دارد و در پالایشگاه دوم مجتمع گازی شاهد رشد و پیشرفت خوبی در مسایل ایمنی و زیست محیطی هستیم.

مجری طرح ایمنی و آتش‌نشانی فازهای 2 و 3 پارس جنوبی از به‌روز رسانی و تعویض شبکه سیستم‌های کنترل حالت اضطراری و ایمنی و تشخیص آتش پالایشگاه دوم پارس جنوبی خبر داد و خاطرنشان کرد: این امر مهم برای نخستین بار در سطح کشور در مجتمع گاز پارس جنوبی انجام شده است.

همتی تصریح کرد: سیستم‌های کنترل حالت اضطراری و ایمنی و تشخیص آتش پالایشگاه دوم از سازنده زیمنس مور و ساخت شرکت آمریکایی است و در نقاط عملیاتی مختلف صنایع نفت و گاز کشور استفاده شده است.

وی اضافه کرد: این سیستم دارای اشکالات متعددی در شبکه ارتباطی است و باعث توقف‌های تولید متعددی در سالیان گذشته در کشور شده است.

همتی گفت: اصلاح و تعویض شبکه این سیستم‌ها به همراه تعویض قطعات سخت‌افزاری و همچنین نرم‌افزاری توسط سازنده اصلی به‌عنوان راه حل در کل دنیا پیشنهاد شده است.

وی یادآور شد: متاسفانه سازنده اصلی و شرکت‌های خارجی نیز به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی از ارائه این خدمات به کشورمان امتناع می‌کردند و در کشور نیز تاکنون هیچ شرکتی موفق به اجرای این طرح نشده است.

همتی ابراز داشت: با تکیه بر دانش و توانمندی متخصصان ابزار دقیق شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی و با کار مطالعاتی و تحقیقاتی بسیار فشرده در طول دو سال گذشته موفق به تحصیل تکنولوژی تعویض و اصلاح شبکه‌های این سیستم‌ها شدیم و خوشبختانه پس از فاز تحقیقاتی و آزمایشگاهی که به‌ صورت کامل سایت اصلی را شبیه‌سازی می‌کرد اجرای کار در سایت پالایشگاه دوم با موفقیت کامل اجرا و در سرویس قرار گرفته است.

انتهای پیام/2451/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار