امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50340
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 67
محمداسماعیل کوثری نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

محمداسماعیل کوثری نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به صحبتهای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دیپلماتها باید از نرمش قهرمانانه در عرصه دیپلماسی بهره گیرند گفت: دیپلماتها باید در عرصه بین‌المللی منافع کشور و نظام را دنبال کنند و تصمیمات اتخاذ شده را با بهره‌گیری  از ترفندهای دیپلماتیک عملیاتی سازند و این به معنای سلب اختیارات از دیپلماتها نیست.

وی افزود: آنچه که در عرصه دیپلماسی اصل است، سیاستهای کلی کشور و نظام است و دیپلماتها نیز انتقال‌دهندگان این سیاستها و تصمیمات هستند و نحوه عملیاتی این تصمیمات بر عهده آنهاست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: نکته‌ای که باید دیپلماتها در مذاکرات خود به آن توجه ویژه داشته باشند، این است که ضمن انتقال پیام، از مواضع کشور و نظام به بهترین وجه دفاع کنند و در مقابل طرف مذاکره‌کننده مرعوب نشوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها