امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50342
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۱
تعداد بازدید: 124
فریده سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: پیش‌فعالی در کودکان مهمترین معضل است که درمان آن در روان‌پزشکی به واسطه استفاده ...

فریده سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: پیش‌فعالی در کودکان مهمترین معضل است که درمان آن در روان‌پزشکی به واسطه استفاده از داروهاست که متأسفانه بعد از قطع دارو با بازگشت عارضه مواجه می‌شویم.

سرپرست آموزش و تحصیلات تکمیلی مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی طب اسلامی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: تیم ما از طریق بهزیستی توانست 200 کودکی را که تحت درمان پیش‌فعالی بودند را شناسایی کند و آنان را با روش تغذیه و غذا درمانی از دیدگاه طب سنتی مورد درمان قرار دهد.

روانشناس بالینی تصریح کرد: این پروژه از ابتدای سال جاری در تهران کلید خورده است و ان‌شاءالله نتایج آن سال 93 ارائه خواهد شد.

مدیر بخش سنتی پروژه بهبودی کودکان پیش‌فعال با روش غذادرمانی طب سنتی گفت: ما معتقد هستیم که در بیش از 98 درصد این کودکان درمان قطعی است.

سرپرست آموزش و تحصیلات تکمیلی مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی طب اسلامی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: پیش‌فعالی یک معضلی است که مسبب اصلی آن خود پدر و مادران هستند چرا که حوصله، صبر و بردباری ندارند و از سوی دیگر برای کودکان خود از غذاهای تازه و سنتی استفاده نمی‌کنند.

این روانشناس ادامه داد: ما معتقدیم چیپس، پفک، فست‌فود، نوشابه، غذاهای یخ زده، کالباس و ژامبون که نتیجه تنبلی والدین و عدم پخت غذاهای تازه است باعث پیش‌فعالی کودکان می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار