امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50351
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 75
محمد طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد سامانه ارائه تسهیلات خرد به کشاورزان، گفت: فرایند ...

محمد طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد سامانه ارائه تسهیلات خرد به کشاورزان، گفت: فرایند کنونی پرداخت تسهیلات خرد به کشاورزان طولانی است، زمان بررسی پرونده، اسناد و مدارک، استعلام، تکمیل فرمها، محاسبات و غیره کاری زیادی برای بانک دارد و رفت و‌آمد زیاد را هم برای کشاورز به همراه دارد.
مدیرعامل بانک کشاورز افزود: با راه‌اندازی این سامانه همه کارهایی که منجر به تصمیم‌گیری پرداخت وام می‌شود، توسط این سامانه انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه این سامانه برای وامهای خرد زیر 20 میلیون تومان راه‌اندازی می‌شود، گفت: در این سامانه با وارد کردن کد ملی کشاورز،‌ استعلام  از بانک مرکزی، بانک کشاورزی و اعتبارسنجی‌ها انجام می‌شود.
طالبی گفت: دو سال است روی این سامانه کار شده است و کارمندان آموزش‌های لازم را دیده‌اند.
وی افزود: تا پایان شهریور‌ماه این سامانه در همه کشور همزمان اجرا می‌شود.
طالبی گفت: برای دریافت تسهیلات زیر 20 میلیون تومان تنها نیاز به مراجعه یکبار از سوی کشاورز به بانک است و تمام درخواستها ضمانت‌ها و غیره توسط سامانه انجام خواهد شد.
مدیرعامل بانک کشاورزی در پاسخ به اینکه کشاورزان دسترسی کمتری به اینترنت دارند تا درخواست وامشان را ثبت کنند، برای این مشکلات چه پیش‌بینی کردید؟ گفت: در گام بعدی از تشکل‌ها و تعاونی‌ها برای فرایند تسهیلات‌دهی استفاده می‌کنیم.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها