امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50362
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از وزارت بهداشت، رسول دیناروند با اعلام این خبر افزود: این تصمیم بر اساس تفاهمنامه ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از وزارت بهداشت، رسول دیناروند با اعلام این خبر افزود: این تصمیم بر اساس تفاهمنامه ای که روز گذشته به امضای وزرای بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسید، اتخاذ شده است. 

وی در تشریح این خبر گفت: بر اساس این تفاهمنامه مقرر شد با توجه به اعتباری که وزارت بهداشت از محل ما به تفاوت نرخ ارز به بیمه ها می پردازد، هزینه پرداختی بیماران را کاهش دهد و در همین خصوص فهرستی از داروهای مورد استفاده بیماران خاص و صعب العلاج از جمله بیماران مبتلا به ام اس و سرطان را به بیمه ها اعلام کرده ایم.

 دیناروند افزود: از اول مهر داروهای بیماران خاص در داروخانه ها براساس دستور العمل جدید توزیع خواهد شد.

 رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه یادآور شد: در دولت جدید در حوزه دارو از همان ابتدا پیگیری دو موضوع اساسی در دستور کار قرار داشت که یکی تامین، تدارک و در دسترس بودن داروی بیماران صعب العلاج بود و دیگری کاهش قیمت دارو به تبع نرخ ارز بود که در سال جاری شاهد افزایش زیاد قیمت دارو بودیم.

 وی گفت: با این تصمیم قیمت داروهای بیماران خاص و صعب العلاج به قیمت سال 91 برمی گردد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها