امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50369
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 52
«محمود عبد الرضا طلال»، استاندار واسط عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عراق، با هشدار نسبت به موج حملات و ...

«محمود عبد الرضا طلال»، استاندار واسط عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عراق، با هشدار نسبت به موج حملات و انفجارهای زنجیره‌ای در استان‌های شیعه‌نشین عراق، گفت: این اقدامات تروریستی با نقشه‌ای منطقه‌ای گره خورده است.

وی در توضیح این مطلب، تصریح کرد: سازمان القاعده که بر اساس نقشه‌ای منطقه‌ای در عراق فعالیت می‌کند، در تلاش برای ایجاد فتنه‌انگیزی طایفه‌ای بین گروه‌های مختلف مردمی این کشور است.

طلال جامعه جهانی را به توجه به این جنایت‌های ضدبشری فراخوانده و اظهار داشت: جامعه جهانی و اتحادیه عرب در برابر افزایش موج حملات به شیعیان در استان های جنوبی عراق با استفاده از خودروهای بمبگذاری شده و بسته‌های انفجاری و کشته و زخمی شدن صدها غیر نظامی عراقی سکوت کرده‌اند، در حالی‌که این اقدامات در چاچوب نقشه‌ای منطقه‌ای صورت می‌گیرد که بر صلح و امنیت منطقه و نیز جهان، تاثیر خطرناکی خواهد داشت.

وی یکی از روشن‌ترین دلایل این حملات را اظهارات پراکنده برخی سیاستمداران عراقی در جریان تظاهرات در مناطق غربی این کشور برشمرده و هشدار داد که نقشه‌ای منطقه‌ای طراحی شده که گروه‌های وابسته به القاعده عامل اجرای آن هستند.

این مسئول عراقی، نهاهای امنیتی عراق را به تعقیب و پیگیری تروریست‌ها فراخوانده و گفت: باید از جان و سلامت تمام گروه‌های مردمی عراق به ویژه پیروان اهل بیت(ع) که هدف اصلی این حملات هستند، محافظت شود. 

طلال همچنین از جامعه جهانی خواست، این جنایت‌ها را جنایت ضدبشری اعلام کند، زیرا هدف از آن نسل‌کشی بوده و برخاسته از فرهنگ خونریزی و کشتار مردم بر اساس عقاید آنان است و این چیزی است که با قوانین بین المللی و ارزش‌های انسانی تعارض دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که مردم شریف و غیور عراق با حفظ وحدت خود، ریشه تروریست را برکنند.

این درحالی است که گروه‌های تروریستی، اخیرا استان‌های جنوبی عراق را هدف حمله قرار داده و به طور همزمان انفجارهایی را در شهرهای جنوبی عراق طراحی کردند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها