امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5039
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 138
اسماعیل میران‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: در اواخر هفته گذشته فرد متخلفی که اقدام به فروش لاله‌های واژگون در تهران کرده بود ...

اسماعیل میران‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: در اواخر هفته گذشته فرد متخلفی که اقدام به فروش لاله‌های واژگون در تهران کرده بود توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست دستگیر شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تهران افزود: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست پس از کشف و ضبط لاله‌های واژگون فرد متخلف را برای رسیدگی و تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل دادند.

وی بیان داشت: این فرد متخلف در سالروز معلم و روز مادر از فضای موجود سوء استفاده کرده و اقدام به فروش 45 شاخه لاله واژگون کرده بود.

میران‌زاده با بیان اینکه این‌گونه گیاهی عمدتاً در ارتفاعات بیش از 1500 متر قابلیت رویش دارد، ادامه داد: لاله واژگون رویشگاه محدودی دارد و فقط در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان امکان رویش دارد.

وی بیان داشت: مدت گلدهی این گیاه محدود به 15 تا 20 روز است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تهران بیان داشت: منطقه ای در نزدیکی شهرستان فارسان به مساحت 380هکتار در سال 1375 بر اساس مصوبه شماره 50 به عنوان اثر طبیعی ملی به تصویب شورای عالی محیط زیست رسید که این منطقه نیز رویشگاه لاله واژگون است.

میران زاده اضافه کرد:با توجه به اینکه این‌گونه گیاه دارای گل‌های زیبایی است هر ساله عده‌ای از افراد سودجو اقدام به چیدن این گیاهان کرده و به شهرها منتقل می‌کنند.

وی یادآور شد: با توجه به قوانین و مقررات سازمان جنگل‌ها و مناطق سازمان حفاظت محیط زیست، از بین بردن رستنی‌ها به خصوص رستنی‌هایی که از محدودیت رویشگاهی برخوردار هستند دارای مجازات و کیفر ویژه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها