امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50393
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، نظرسنجی‌ها حاکی است حزب تازه تاسیس «ای اف دی» حزب ضد واحد پولی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، نظرسنجی‌ها حاکی است حزب تازه تاسیس «ای اف دی» حزب ضد واحد پولی مشترک یورو، قادر خواهد بود برای اولین بار در انتخابات پارلمانی آلمان شرکت کند، حزبی که شعارش خروج این کشور از حوزه پولی یورو و بازگشت به مارک، پول سابق آلمان است.

«برند لوکه» بینانگذار «ای اف دی» و استاد اقتصاد دانشگاه گفت که حزبش در ایالت باواریا محبوبتر از ایالتهای دیگر است.

اگر حزب ای اف دی بتواند نمایندگان بیشتری را به پارلمان بفرستد، احتمالا «آنگلا مرکل» صدراعظم  آلمان نتواند ائتلاف راست میانه خود را دوباره تشکیل دهد.

آنچه «فولکر بوفیه» رئیس دولت ایالتی هسن و هم حزبی خانم مرکل بتازگی ایراد کرد نیز به سود حزب ای اف دی می انجامد. وی گفته است ائتلاف با ای اف دی را قابل تصور می‌داند.

بر اساس نظرسنجی ها، در انتخابات روز یکشنبه، سوسیال دموکراتها به رهبری «پیر اشتاین‌بروک» 28 درصد و دموکرات مسیحی های حامی مرکل 38 درصد آراء را از آن خود خواهند کرد. سهم ای اف دی اما تا به امروز بیش از پنج درصد تخمین زده نمی‌شود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها