امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50397
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه معتقد است که اگر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه معتقد است که اگر اوکراین ابتدا به اتحادیه اروپا بپیوندد، بعد با تشریک مساعی آنها می‌تواند شرایط بهتری برای همکاری با کشورهای اروپایی داشته باشد.

پوتین در جریان مباحثات بین المللی روز پنج شنبه در باشگاه «لیوادی» یادآور شد: ما دارای امکان بهتری برای به توافق رسیدن در مورد روابط متقابل تجاری و اقتصادی با اتحادیه اروپا در مقایسه با مهمترین شریک تجاری خود (یعنی اوکراین) بودیم. ما معتقدیم که این مسئله هم مطابق با منافع ما و هم اوکراین است.

رئیس‌جمهوری روسیه در عین حال به مقامات کی‌یف هشدار داد که مسکو از بازار خود در برابر کالاهای ارزان قیمت اوکراینی که در صورت ایجاد منطقه آزاد تجاری با اتحادیه اروپا وارد این کشور خواهند شد، دفاع خواهد کرد.

وی تاکید کرد: ما از قبل در مورد این مسئله به طرف اوکراینی هشدار داده‌ایم. ما می‌گوییم: انتخاب با شماست. ما مشکلات شما را درک می‌کنیم، ولی شما هم باید متوجه باشید که ما از بازار کالاهای روسی در شرایط آتی بوجود آمده دفاع خواهیم کرد. ما صادقانه این مسئله را اعلام می‌کنیم.

18 سپتامبر دولت اوکراین با متن توافقنامه مربوط به ایجاد اتحاد با اتحادیه اروپا موافقت کرد. یکی از اصول مهم این توافقنامه شامل ایجاد منطقه آزاد تجاری بین اروپا و اوکراین است.

پیش‌نویس این توافقنامه در که در ماه آگوست تهیه شده، بعد از تایید هیئت دولت لازم است تا از سوی رئیس‌جمهوری اوکراین نیز به امضاء برسد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها