امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5043
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 124
محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت معیشت قشر کارگر، اظهار داشت: قبل از تعیین حداقل دستمزد کارگران در ...

محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت معیشت قشر کارگر، اظهار داشت: قبل از تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال گذشته، دولت با افزایش  بن و حق مسکن کارگری موافق بود.

وی ادامه داد‌: در جلسات شورای عالی کار برای تعیین دستمزد 92 کارگران از سوی نمایندگان دولت عنوان شد که در سال جاری برای حق بن و مسکن تصمیم‌گیری شود.

عضو شورای عالی کار با بیان اینکه اوایل سال جاری یک نامه از سوی سه تشکل عالی کارگری برای رسیدگی به موضوع حق مسکن به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ارسال شد، بیان داشت: افزایش حق مسکن از اختیارات دولت است و رئیس جمهور نیز در جلسه با کارگران با این موضوع موافق بود.

نائب رئیس کانون عالی شورای اسلامی کار با اشاره به اینکه حق مسکن و خواربار کنونی با توجه به تورم موجود قابل قیاس نیست، گفت: باید این دو موضوع به گونه ‌ای تعیین شود که بتوان هزینه‌های اجاره بها مسکن کارگری را پوشش دهد.

وی تاکید کرد: ملاک‌ها و معیارهای تعیین هزینه مسکن و خواروبار کارگری از سوی تشکل‌ها در نظر گرفته خواهد شد تا بتوان بخشی از هزینه‌های سبد معیشت خانوار کارگری را تامین کرد.

به گفته احمدی، اکنون برآوردهای اولیه صورت گرفته و باید این موضوع به صورت دقیق بررسی شود تا بتوان عدد و رقم مطلوبی براساس میانگین اجاره بها موجود در کشور و نیز هزینه‌های خواروبار تعیین کرد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار