امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50443
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "الیوت انجل" سناتور دموکرات و عضو کمیته امور بین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "الیوت انجل" سناتور دموکرات و عضو کمیته امور بین الملل مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای خطاب به "جان کری" وزیر امور خارجه این کشور از وی خواست تا با قاطعیت در برابر تلاش‌های روسیه برای ایجاد موانع مختلف بر سر راه همگرایی کشورهای گرجستان، اوکراین، ارمنستان و مولداوی با اتحادیه اروپا مخالفت کند.

متن این نامه در سایت کنگره آمریکا قرار گرفته است. در این نامه آمده است: من از شما انتظار دام تا با قاطعیت با اعمال فشارهای روسیه بر همسایگانش و دفاع از این کشورها مخالفت کنید. ما موظف هستیم که از تلاش مردم اوکراین، گرجستان، مولداوی، ارمنستان، مولداوی و سایر کشورهای منطقه برای توسعه دموکراسی اروپایی در کشورهایشان حمایت کنیم.

این سناتور آمریکایی همچنین دولت آمریکا را موظف دانست که نه در کلام، بلکه در عمل از تلاش‌های این کشورها برای انجام اصلاحات و توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با اتحادیه اروپا حمایت کند.

انجل از مقامات مسکو بخاطر آنچه وی «آزار و اذیت امپریالیستی» نامید، شدیدا انتقاد کرده و تاکید کرد که اقدامات روسیه در برخورد با کشورهای جامعه مشترک المنافع و البته گرجستان نقض استقلال و تمامیت ارضی و همچنین حقوق بین الملل محسوب می‌شود.

ارمنستان، مولداوی و اوکراین قصد دارند توافقنامه‌ای با عنوان «شراکت شرقی» با اتحادیه اروپا امضاء کنند که این سند قرار است در نشست سران اتحادیه اروپا در ماه نوامبر سال جاری در ویلنیوس به امضاء طرفین برسد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها