امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50466
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه صبح امروز در همایش سالانه ...

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام علیرضا پناهیان استاد حوزه و دانشگاه صبح امروز در همایش سالانه کانون دانش پژوهان نخبه در مجموع فرهنگی شریعتی، اظهار داشت: یکی از مشاوران وزارت علوم که پیش از این در مشاغل مختلف فعال بود نقل می‌کرد که با یکی از وزرای فرانسه در مورد مبادلات علمی گفتگو می‌کردیم و ایشان که آدم منصفی بود گفت که نسل ایرانی با هوش خود و تربیت درست، بالاترین قوه‌های علمی جهان را خواهد گرفت.

این استاد حوزه و دانشگاه به فرمایشات پیامبر اکرم (ص) در مورد معرفت، علم و ایمان ایرانی‌ها اشاره کرد و گفت: متاسفانه ما مطالب پیامبر عظیم الشان اسلام را دست کم گرفتیم و به آن اعتنا نمی‌کنیم اما تا دیگران در مورد ایران سخنی می‌گویند، تازه به خود می‌آییم.

پناهیان ادامه داد: دنیا از زمانی که انیشتین به دکتر محمود حسابی گفت که ما اینجا نشسته‌ایم تا از بیانات شما استفاده کنیم، دریافت که ایرانی برترین هوش را دارد.

وی ضمن انتقاد از سیستم نظام آموزش و پرورش کشور به طراحی شدن این نظام آموزشی توسط امریکایی‌ها و فرانسوی‌ها اشاره کرد و گفت: قطعا این کشورها در طراحی نظام آموزشی ما، دلسوز ما نبودند.

این استاد حوزه و دانشگاه خطاب به نخبگان حاضر در این همایش توصیه کرد که حتما کتاب زندگی نامه دکتر حسابی را بخوانند و در ادامه به توضیحی از این کتاب پرداخت و افزود: دکتر حسابی در مدرسه کشیش‌های فرانسوی لبنان که یک مدرسه خیریه بود، تحصیل می‌کرده و مادرشان گهگاهی چند سوره از قرآن را برای ایشان تلاوت می‌کرد تا دکتر حسابی دینش را به واسطه تحصیل در این مدرسه از دست ندهد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه 12 سال تحصیل دانش آموزان ما در مدارس طی هفت سال تمام می‌شود، افزود: بنده نمی‌گویم که آموزش و پرورش امروز ما همان آموزش و پرورش امریکایی‌ها و فرانسوی‌هاست بلکه این آموزش و پرورش می‌تواند تحول بسیاری پیدا کند و دانشگاه‌های ما نیز همین طور.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش را نباید دست کم گرفت، گفت: وقتی که زندگینامه دکتر حسابی را می‌خوانیم به این نتیجه خواهیم رسید که 90 درصد از زندگی ما به بطالت می‌گذرد.

وی با تاکید بر استعداد یابی دانش‌آموزان از سال اول دبستان اظهار داشت: باید به آموزش و پرورش بهای بیشتری داد و این تبدیل به یک مطالبه عمومی شود.

وی به بررسی جایگاه ایران و امریکا در عرصه‌های مختلف پرداخت و تصریح کرد: امریکا نسبت به 30 سال پیش در عرصه اقتصادی، نظامی و فرهنگی، هیبت و اعتبار خود را از دست داده اما ایران در همه این عرصه‌ها نسبت به 30 سال قبل رشد داشته و این را آمارهای جهانی اعلام می‌کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: ایران اسلامی تا دیروز در دفاع مقدس نمی‌توانست حتی یک آرپی‌جی تولید کند اما امروز موشک های دوربرد می‌سازد.

وی گفت: ما باید نسبت به این موفقیت‌ها احساس پیروزی کنیم و اگر این احساس پیروزی در دل ما نیست به دلیل فشل بودن سیستم فرهنگی ما است.

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان اظهار امیدواری کرد روزی شاهد مهاجرت معکوس اندیشمندان ایرانی به ایران باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها