امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50468
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 71
مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع ...

مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص نرمش قهرمانانه، گفت: کلیدواژه فوق همانند مطالبی که ایشان در طول چند سال اخیر مطرح کردند، جریانی گسترده را در داخل و خارج بوجود آورده و توجه تحلیل‌گران مختلف را به خود جلب کرده است.

وی افزود: نکته اول در خصوص این کلیدواژه این است که نرمش قهرمانانه به معنای تغییر استراتژی و یا راهبرد نیست بلکه می‌توان آن را یک تاکتیک و یا حتی یک فن در عرصه دیپلماسی و یا یک موضوع خاص عنوان کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: این موضوع خاص می‌تواند در یک حوزه خاص سیاسی و یا داخلی باشد.

فضائلی در ادامه تصریح کرد: نکته دوم در این جا این است که این کلید واژه به عنوان یک فن و یا یک تاکتیک برای حضور موفق‌تر در عرصه‌ای است که در حوزه دیپلماسی عمومی تعریف شده است.

وی افزود: کسانی که از این فن استفاده می‌کنند، دیپلمات‌هایی هستند که در خط مقدم جبهه نبرد قرار دارند و نرمش قهرمانانه را برای دفاع از منافع کشور بکار می‌گیرند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: این فن، راهی برای قرار دادن یک امتیاز در اختیار حریف نیست، بلکه به معنی این است تا از کشور و منافع آن در چارچوب سیاست‌های کلان و منافع عالی دفاع کند.

فضائلی گفت: نکته بعدی در اینجا این است که آنچه ما باید این تاکتیک را در مقابل آن بکار ببریم، دشمن است، ‌دشمنی که طی 30 سال گذشته و به انحای مختلف به دنبال ضربه زدن به ما بوده است و برای شکست دادن انقلاب از هیچ فرصتی چشم‌پوشی نکرده است و هر زمان که این فرصت را پیدا کند، ضربه‌ای را به کشور وارد می‌کند.

وی افزود‌: دیپلمات‌های ما باید بدانند که در مقابل چنین دشمنی قرار دارند و اگر از نرمش قهرمانانه استفاده کنند، باید نتایج آن به نفع کشور و منافع آن تمام شود و اگر امتیازی نیز داده شود، امتیازی همتراز آن دریافت شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها