امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50489
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 223
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عصر روز گذشته جمعی از شعرا در سلسه برنامه «سلام حضرت شعر» در سازمان ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عصر روز گذشته جمعی از شعرا در سلسه برنامه «سلام حضرت شعر» در سازمان هنری رسانه‌ای اوج به دیدار علی موسوی‌گرمارودی رفتند.
 
 در این دیدار که رضا اسماعیلی، حسین اسرافیلی، عبدالرحیم سعیدی‌راد، حسین قرایی و ... حضور داشتند درباره جنبه‌های مختلف عرصه‌های شعر و شاعری با این شاعر پیشکسوت صحبت کردند.

این دیدار، پنجمین دیدار از سلسله دیدارهای صمیمانه با اساتید شعر و ادب بود و پیش از این نیز به همت سایت شاعران فارسی زبان و موسسه فرهنگی شهرستان ادب، جمعی از شاعران با اساتیدی چون علی معلم دامغانی، سیمیندخت وحیدی، حسین اسرافیلی و محمدعلی بهمنی ملاقات و دیدار داشته‌اند.
 
 این دیدارها در فضایی صمیمانه و به دور از از چارچوب‌های اداری و برنامه‌های رسمی با مشاهیر شعر و ادب معاصر صورت می‌گیرد و شاعران اخوانیه‌های خود را برای اساتید می‌خوانند و اساتید نیز ضمن بیان دیدگاه‌های ادبی خود، به شعرخوانی و بیان خاطرات خود می‌پردازند.

سیدعلی موسوی گرمارودی از جمله شعرایی است که در آثارش مذهب نقش ویژه‌ای دارد. وی چندی پیش در مراسم رونمایی کتاب سه کاهن با انتقاد از صادق هدایت گفته بود: شرم دارم بر نویسنده‌ای که «توپ مُرواری» را می‌نویسد و در آن سراسر به اهل بیت(ع) توهین می‌کند، لعن نفرستم. اگر مسلمانیم، وظیفه ماست که بگوییم چه انسان‌های بی‌شرفی در روزگار ما در مورد ائمه(ع) قلم زده‌اند که حتی رفتارشان از امویان هم با ائمه(ع) بدتر بود.
 


 

وی که بعد از این اظهارنظر مورد همجمه رسانه‌ای قرار گفته بود با تاکید بر نظرش درباره هدایت گفت: «شک ندارم که حرف زدن درباره فردی مثل صادق هدایت و کتاب توهین‌آمیز‌ او نسبت به عاشورا هزینه‌ دارد و من هم پای آن و اعتقادم ایستاده‌ام و جواب این افراد را به خود امام حسین(ع) واگذار می‌کنم.»

وی افزود: «کسانی که به اظهارات من واکنش نشان می‌دهند و به حرف‌های هدایت در این اثر بی‌اعتنا هستند، بالاخره یا مسلمان هستند و یا نیستند. اگر مسلمانند و حرف‌های هدایت درباره امام حسین(ع) را می‌توانند تحمل کنند، من هم توهین‌های آنها را برای اظهاراتم به جان می‌خرم. اگر هم مسلمان نیستند که اصلا راه ما جداست و حرف دیگری نمی‌ماند.»

گرمارودی افزود: «شک ندارم که کتاب هدایت (توپ مرواری)، توهین به عاشورا و امام حسین (ع) است، بنابراین هرکه هر چه می‌خواهد بگوید اما من راه خودم را می‌روم و پای اعتقادم ایستاده‌ام.»
 
 استاد دکتر سیدعلی موسوی گرمارودی در سال ۱۳۲۰ خورشیدی در قم بدنیا آمد. پدرش از دانشمندان اهل گرمارود الموت قزوین بود.

موسوی گرمارودی مدرک کارشناسی خود را در رشته علوم قضایی و کارشناسی ارشد و دکترای خود را در رشته ادبیات فارسی از دانشگاه تهران گرفته‌ است. او در عرصه شعر و ادبیات کشور حضور موثر داشته ‌است که راه اندازی و مدیریت گلچرخ نمونه‌ای از تلاش‌های اوست.

کارنامه شعری گرمارودی مشتمل بر ۹ کتاب شعر با نام‌های: عبور، در سایه سار نخل ولایت، سرود رگبار، چمن لاله، خط خون، دستچین، باران اخم، گزیده شعر نیستان، تا ناکجاآباد و گزیده شعر به انتخاب بهاءالدین خرمشاهی است.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها