امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50500
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، یگان‌های ارتش سوریه درپی درگیری شدید با تروریست‌های مسلح در چند محور منطقه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دمشق، یگان‌های ارتش سوریه درپی درگیری شدید با تروریست‌های مسلح در چند محور منطقه «برزه»، از توابع دمشق و نیز در شهرهای شرقی «حسکه» و «الرقه» پیشروی گسترده‌ای داشته‌اند.

در حالی‌که خبرهای رسیده از برزه حاکی از این است که اوج این درگیری‌ها در نزدیکی مسجد «السلام» جریان دارد و منابع سوری، اخبار مربوط به نفوذ افراد مسلح به محله «السویداء« در برزه را تکذیب کردند.

همچنین مناطق اطراف کشتزارهای «الحافظ» و خیابان «الحنبلی» و نیز چهار راه «المقبره» در برزه، صحنه درگیری شدید نیروهای ارتش با تروریست‌های مسلح بود که تسلط نیروهای سوری بر واحدهای مسکونی جدید در مناطق مهم و حساس برزه را به دنبال داشت.

در «جوبر» از دیگر مناطق اطراف دمشق نیز، درگیری‌های پراکنده‌ای بین ارتش با تروریست‌های مسلح رخ داد.

اما تعقیب تروریست‌ها در اطراف پایانه «البولمان» منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تروریست مسلح شد.

ریف دمشق: حمله توپخانه‌ای ارتش سوریه به مقرهای عناصر مسلح

یگان توپخانه ارتش سوریه، محل استقرار تروریست‌ها در چند نقطه از ریف دمشق از جمله خیابان «السیل» در «حرستا» و «زملکا» به اضافه پل «عین ترما» را هدف قرار داد.

اما محل استقرار تروریست‌ها در نزدیکی کارخانه صابون سازی در «عدرا» از توابع ریف دمشق و منطقه حد فاصل اردوگاه «یرموک» تا «سبینه » در ریف دمشق هدف حمله ارتش سوریه قرار گرفت.

همچنین تعدادی از تروریست‌ها در منطقه «الذیابیة» در ریف دمشق، تحت تعقیب نیروهای ارتش قرار گرفتند که منجر به هلاکت دو تک تیرانداز و زخمی شدن تعداد دیگری از تروریست‌ها شد.

تروریست‌ها در نزدیکی «دیرعطیه» و در کوه‌های «القلمون» در نزدیکی «جبعدین» نیز تلفات دادند.

حسکة: ادامه درگیری کُردها با عناصر مسلح

محل استقرار تروریست‌ها در نقاط مختلف حسکه واقع در شرق سوریه از جمله در روستاهای «عوینة»، «البجاریة»، «تل عید» و شهرک «تل حمیس» در «ریف قامشلی» هدف نیروهای ارتش قرار گرفت.

اما نیروهای مردمی کُرد در اطراف شهر «الیعربیة» با تروریست‌ها درگیر شدند که کشته و زخمی شدن تعدادی از افراد هر دو طرف را به دنبال داشت.

«سلوم یاسین الحمیدی» از گردان‌های «الحق» از جمله تلفات تروریست‌ها در این درگیری‌ها بود.

درگیری بین دو طرف اکنون در روستاهای «الیوسفیة» و «کرهوک» در «ریف المالکیة» از توابع حسکه، همچنان ادامه دارد و تاکنون منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از تروریست‌های مسلح از جمله فردی به نام «خطاب القرعانی» از لشکر موسوم به «ارتش القعقاع» شده است.

الرقة: انهدام محل استقرار تروریست‌ها در شهر الطبقه

در الرقه از دیگر شهرهای شرقی سوریه نیز یگان‌های ارتش سوریه، محل استقرار تروریست‌ها در محله «الثانی» و در نزدیکی یک مرکز فرهنگی و کشتزارهای «المنصورة» در «الطبقة» را هدف قرار دادند که در جریان آن، ده‌ها تروریست مسلح به هلاکت رسیده و عده‌ای نیز زخمی شدند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها