امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50507
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 110
حجت‌الاسلام زهیر دهقانی مدیرگروه «غرب و مهدویت» مرکز تخصصی مهدویت در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

حجت‌الاسلام زهیر دهقانی مدیرگروه «غرب و مهدویت» مرکز تخصصی مهدویت در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام این خبر، افزود: با توجه به مسائل جدید مطرح شده در موضوع مهدویت و لزوم پاسخگویی علمی و دقیق به این نیاز مهم، سلسله جلسات «آیینه پژوهش مهدویت» با رویکردی علمی و پژوهشی در مرکز تخصصی مهدویت تشکیل می‌شود.

وی افزود: در این سلسله نشست‌ها، اساتید و پژوهشگران مهدوی، موضوعاتی که در گروه‌های پژوهشی مرکز تخصصی مهدویت مورد پژوهش و تحلیل قرار گرفته، ارائه داده و به بحث و تبادل نظر در موضوع می‌پردازند.

حجت‌الاسلام دهقانی به روز بودن، نیازمندی جامعه، نگاه پژوهشی و علمی و قابل استفاده بودن موضوع جهت مبلغان عرصه مهدویت از ویژگی‌های این نشست‌ها عنوان کرد و بیان داشت: جلسه اول این نشست به «بررسی رویکرد رسانه‌ای غرب در زمینه مهدویت» اختصاص داشت و عنوان «بررسی و تحلیل روایات و اقوال در زمینه ملیت و نسب مادر امام زمان(عج)» برای جلسه دوم در نظر گرفته شده است که حجج اسلام جعفری و شهبازیان در این رابطه در روز شنبه 30 شهریورماه جاری سخنرانی خواهند کرد.

وی ادامه داد: جلسه سوم با موضوع «شیوه‌های پاسخگویی به سؤالات و شبهات مهدویت در عصر جدید» در تاریخ 6 مهر ماه جاری برگزار می‌شود که حجت‌الاسلام معنوی به طرح این مسئله می‌پردازد که این جلسات تا انتهای سال جاری به صورت منظم و مستمر با موضوعات مختلف دیگر همچون سبک زندگی مهدوی(گروه اخلاق و تربیت)، منجی‌گرایی در ادیان مطرح غربی(گروه ادیان)، بررسی رویکرد فرقه‌های جدید مدعی مهدویت(گروه فرقه‌ها) و ... ادامه خواهد یافت.

به گزارش فارس، علاقه‌مندان معارف مهدوی به ویژه طلاب علوم اسلامی و پژوهشگران این عرصه جهت شرکت در این جلسات می‌توانند روزهای شنبه بعد از نماز مغرب و عشاء به آدرس قم، ابتدای خیابان شهدا(صفاییه) کوچه آمار، بن‌بست شهید علیان مرکز تخصصی مهدویت مراجعه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها