امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50509
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، حجت‌الله ایوبی این روزها در حال معرفی مدیران خود است و در چند روز آینده باید منتظر معرفی مدیران فارابی،انجمن سینمای ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، حجت‌الله ایوبی این روزها در حال معرفی مدیران خود است و در چند روز آینده باید منتظر معرفی مدیران فارابی،انجمن سینمای جوان و موسسه رسانه‌های تصویری هستیم اما آن چیزی که به نظر می‌رسد تا رئیس جدید سازمان سینمایی باید مد نظر داشته باشد انتخاب فردی مناسب برای جشنواره فجر است تا در شرایطی که کمتر از 5 ماه به برگزاری سی‌دومین دوره جشنواره فجر که آینه سینمای ایران محسوب می‌شود شاهد برگزاری جشنواره‌ای مطلوب و استاندارد باشیم.

اگر ایوبی بخواهد روال چند سال گذشته را دنبال کند باید همچنان شاهد برگزاری جشنواره توسط موسسه رسانه‌های تصویری باشیم و احتمالا مدیرعامل آینده (که تا این لحظه نام محمد حیدری بیش از دیگران برای این سمت پررنگ است) به عنوان دبیر جشنواره فیلم فجر نیز برگزیده خواهد شد. اگر چنین اتفاقی رخ دهد قاعدتا روندی که در یکی دو سال اخیر طی شده باید ادامه داشته باشد و تنها تغییر عمده جابجایی دبیر جشنواره است چرا که در چند سال اخیر نیروهایی اجرایی رسانه‌های تصویری به تجربه مناسبی در برگزاری جشنواره فجر دست پیدا کرده‌اند.

اما اگر حجت‌الله ایوبی همچنان اصرار بر تغییر در همه فرآیندهای گذشته داشته باشد سوال مهم این است که کدام یک از نهادهای تابعه سازمان سینمایی مناسب‌ترین مرکز برای برگزاری جشنواره فیلم فجر است. ساده ترین و  آسان‌ترین پاسخ بنیاد سینمایی فارابی است اما در حال حاضر فارابی در یک بلاتکلیفی به سر می‌برند و مدیران آن در حال تدارک هرچه مطولب‌تر جشنواره بین‌‌المللی فیلم کودک و نوجوان هستند.

اگر قرار باشد مسولیت برگزاری جشنواره فجر به عنوان مهمترین جشن سینمایی کشور به فارابی بازگردد باید در ابتدا موضوع مدیران آن مشخص شود و شاید به همین دلیل آن است که در بین تغییرات مدیریتی که در حال انجام است بیش از همه شایعات در مورد فارابی وجود دارد.

به هر ترتیب کمتر از 6 ماه به برگزاری مهمترین رویداد سینمایی کشور باقی مانده و لزوم انتخاب سریع فردی مناسب برای سمت دبیری جشنواره فجر از سوی رئیس سازمان سینمایی برای از دست ندادن زمان به شدت احساس می‌شود. موضوعی که باید تا پایان جشنواره فیلم کودک به انتظار نشست و دید آیا از ذهن ایوبی و مشاور عالی‌اش بازگشت مسولیت برگزاری جشنواره به فارابی بیرون خواهد آمد یا ادامه برگزاری آن توسط موسسه رسانه‌های تصویری؟
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها