امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۲۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5051
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۲
تعداد بازدید: 109
حسن حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به بحث افزایش بن و حق مسکن کارگران اظهار داشت: سال گذشته در جریان تعیین ...

حسن حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به بحث افزایش بن و حق مسکن کارگران اظهار داشت: سال گذشته در جریان تعیین حداقل دستمزد کارگران به دنبال این بحث بودیم و در جلسات نیز مطرح شد.

وی ادامه داد: در صورتی که قرار باشد افزایش قانونی برای دستمزد و معیشت کارگران داشته باشیم بهترین موضوع ماده 41 قانون کار است.

این فعال کارگری با تاکید بر اینکه در این ماده قانونی به معیشت کارگران صراحت دارد، گفت: افزایش بن و حق مسکن به صورت مقطعی و مسّکن است و باید افزایش بر روی دستمزد اعمال شود.

عضو شورای اسلامی کار افزود: در صورتی که توجه‌ها به این دو موضوع نسبت به حداقل مزد بیشتر شود پذیرفته نیست و باید حق کارگران در دستمزد اصل قرار گیرد.

به گفته حبیبی، علت اینکه نمایندگان کارگران به موضوع دستمزد توجه می‌کنند به دو منظور صورت می‌گیرد زیرا قدرت خرید براساس مزد افزایش می‌یابد و همچنین مباحث تامین اجتماعی و بازنشستگی تاثیر گذار است.

وی ادامه داد: افزایش حق مسکن و بن کارگری در مرحله دوم در نظر گرفته می‌شود و موافقت دولت با این موضوع نیز فرار در خصوص دستمزد کارگران محسوب می شود و کانون عالی شوراها بحث افزایش دستمزد براساس تورم را از سوی دیوان عدالت اداری پیگیری خواهد کرد.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار