امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50520
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 64
 به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  در دیدار جمعی از اصلاح‌طلبان استان ...

 به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  در دیدار جمعی از اصلاح‌طلبان استان سمنان با اشاره به لزوم همراهی مجلس با دولت، اظهار داشت: اگر مجلس با دولت همراه نباشد؛ بهترین دولت در عمل ناموفق می‌شود.

وی با بیان اینکه مجلس را در راس امور می دانیم، خاطر نشان کرد: مجلس باید پرسشگر و در عین حال همراه دولت باشد تا دولت احساس کند مجلس پشتیبانش است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اصلاح طلبان باید از گذشته درس بگیرند و یک روند منطقی را در کنار مردم دنبال کنند و با این حرکت قطعا به نتیجه می‌رسند و می توانند اکثریت مجلس آینده  را در اختیار داشته باشند.

عارف همچنین با انتقاد از نحوه برخورد تعدادی از نمایندگان مجلس با توفیقی، گفت: متاسفانه عده‌ای که شناخت کافی از دکتر توفیقی ندارند، هجمه‌هایی علیه ایشان در فضای کشور به راه انداخته‌اند، در حالی که من در برابر تاریخ و مردم شهادت می‌دهم دکتر توفیقی مناسب‌ترین فرد برای آموزش عالی کشور در مقطع فعلی است.

وی با بیان اینکه مخالفت نمایندگان با وزیر پیشنهادی رئیس جمهور باید کارشناسی و بدور از حب و بغض باشد، تاکید کرد: دوران انگ زدن به افراد گذشته است نباید بواسطه آنکه خط و مشی سیاسی ما با دیگری متفاوت است، او را آماج اتهامات بی‌اساس کنیم. اینگونه رفتارها با موازین اخلاقی و دینی ما سازگار نیست.

عارف در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اصلاح طلبان باید با نگاه مثبت به آینده و بصورت سازمان یافته حرکت کنند،خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که در جریان‌های سیاسی کشور وجود دارد این است که حرکات سازمان یافته و تشکیلاتی چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد و به جای آن عموما به دنبال حرکت‌های هیاتی و گعده‌ای هستند.

عارف با نقد چنین نگاهی یادآور شد: اصلاح طلبان برای اینکه دوباره تاریخ را تکرار نکنند باید به دنبال حرکت‌های سازمان یافته باشند چراکه معتقدیم نتیجه جنبش اصلاحات نباید انتخابات ریاست جمهوری سال 84 می‌شد.

وی با تاکید بر اینکه هدف نباید پیروزی افراد خاص باشد بلکه باید پیروزی جریان مدنظر باشد، خاطرنشان کرد: گاهی برای پیروزی لازم است که یک نفر کنار بکشد. جلو رفتن و عقب نکشیدن به معنای پیروزی نیست. اگربا غرور پیشروی کنیم ممکن است شکست جانانه بخوریم .انصراف من از تداوم حضور در عرصه انتخابات اخیر بر همین اساس بود.

عارف همچنین با اشاره به فضای فعلی کشور، خاطرنشان کرد: دولت برای عملیاتی کردن برنامه‌های خود فرصت مناسبی می خواهد و نمی‌تواند طی مدت کوتاهی همه معضلات کشور را حل  کند.

وی با بیان اینکه باید به گونه‌ای فعالیت کرد  که مردم احساس کنند، مسیر کشور اصلاح شده است، خاطرنشان کرد:قطعا قضاوت مردم بر اساس روند حرکت است.باید تلاش شود که روند حرکت دولت به سمت حل مشکلات و پیشرفت و تعالی کشور باشد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در پایان با استقبال از آزادی  تعدادی از زندانیان سیاسی اظهار امیدواری کرد روند آزادی این افراد  تداوم داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها