امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50524
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از وزرای کابینه مصر افشا کرده زنانی از این کشور برای «جهاد نکاح» به کشور سوریه سفر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از وزرای کابینه مصر افشا کرده زنانی از این کشور برای «جهاد نکاح» به کشور سوریه سفر کرده‌اند.

طبق گزارش نشریه انگلیسی دیلی تلگراف، «لطفی بن جدو»، وزیر کشور مصر امروز به اعضای «شورای ملی موسسان تونس» ـ هیئتی با وظیفه تدوین قانون اساسی جدید تونس پس از سقوط زین‌العابدین بن علی، دیکتاتور از قدرت ساقط شده این کشور ـ گفت: «این زنها با 20، 30 و 100 شبه‌نظامی رابطه جنسی برقرار می‌کنند.»

برخی از گروه‌های تندرو جریان‌های سلفی و تکفیری جهاد نکاح یا داشتن رابطه‌های متعدد جنسی زنان با شرکای جنسی متعدد را شکل مشروعی از جنگ می‌دانند.

وزیر کشور تونس از توضیح درباره اینکه چه تعداد از زنان تونسی با این قصد راهی سوریه شده‌اند خودداری کرد، اما گزارش‌های رسانه‌ای تعداد این زنان را صدها نفر برآورد می‌کنند.

گزارشهای همچنین حاکی از آن هستند که صدها نفر از مردان از کشور تونس هم از این کشور راهی سوریه شده‌اند تا به طیف‌های مختلفی از تروریست‌‌ها در حال جنگ با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه بپیوندند.

علی‌رغم این بن جدو گفت از زمانی که او در ماه مارس روی کار آمده از عزیمت «600 جوان تونسی به سوریه جلوگیری شده است.»

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار