امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50528
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 123
به گزارش فارس، ‌نبیه بری رئیس پارلمان لبنان با ابراز خرسندی از نتایج اولیه دیدارهای هیئت پارلمانی خود برای ارائه ابتکار گفت‌وگوهای ملی به روزنامه ...

به گزارش فارس، ‌نبیه بری رئیس پارلمان لبنان با ابراز خرسندی از نتایج اولیه دیدارهای هیئت پارلمانی خود برای ارائه ابتکار گفت‌وگوهای ملی به روزنامه الجمهوریه گفت که اکثریت قریب به اتفاق گروه های سیاسی در لبنان که با این کمیته دیدار کرده‌اند، این طرح را تایید کرده و به میز گفت‌وگوها بازگشته‌اند.

بری از موضع میشل المر وزیر سابق لبنانی در دیدار با هیئت پارلمانی نیز ستایش کرده و گفت که از امروز دیدارها و تماس‌هایی برای ارزیابی نتیجه این دور از دیدارها با فراکسیون‌های پارلمانی و مقامات سیاسی انجام خواهد شد تا ابتکار وی و ابعاد و پیامدهای آن تشریح شود.

بری تاکید کرد که گزارش این هیئت نیز به دست وی رسیده و وی به زودی با میشل سلیمان دیدار و نتیجه این گزارش را به وی اطلاع خواهد داد، بری در این گفت‌وگو ابتکار خود را در سایه این گزارش برای گفت‌وگوهای ملی ارائه خواهد کرد.

وی ادامه داد که تمامی گروه‌های دیدار شونده این طرح را پذیرفته و آمادگی خود را برای نشستن در میز گفت‌وگوها اعلام کرده‌اند، غیر از سمیر جعجع رئیس حزب نیروهای لبنانی که به هیئت پارلمانی گفته است که در سایه تجربه‌های گذشته این گفت‌وگوها را بی‌نتیجه می داند.

بری تاکید کرد که المستقبل گفت‌وگوها را رد نکرده است، بلکه تیمی از این حزب از گفت‌وگو و بازگشت به میز مذاکرات حمایت کرده؛ تیم دیگر نیز آن را رد نکرده، اما ملاحظاتی را نسبت به بندهای ابتکار ارائه کرده و تمایل خود را برای بررسی این ملاحظات اعلام کرده‌ است.

بری با تاکید بر اینکه به شخصه از گفت‌وگوها حمایت می‌کند، ‌گفت که قبل از دیدار با رئیس جمهور با فواد سنیوره رئیس فراکسیون المستقبل در پارلمان دیدار خواهد کرد.

وی مواضع رئیس جمهور را مثبت خواند و تاکید کرد که سلیمان مانع تشکیل دولت بعد یا قبل از گفت‌وگوها نمی شود؛ بری گفت که ارزیابی‌ها از مواضع گروه‌های سیاسی را به سلیمان تحویل خواهد داد و به وی در این زمینه آزادی انتخاب عمل خواهد داد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها