امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50550
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، عباس زارع نژاد این اقدام شورای شهر تهران را فصل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، عباس زارع نژاد این اقدام شورای شهر تهران را فصل جدیدی از همکاریهای بین بخشی و همگرایی در راستای تأمین سلامت جامعه  ارزیابی کرد و افزود: بدون شک فعالیت کمیسیون سلامت و محیط زیست در کاهش مخاطرات سلامت در کلانشهر 12 میلیون نفری تهران نقش موثری خواهد داشت. 

وی به مشکلات و نگرانی هایی از جمله؛ آلودگی هوا، ترافیک و فاکتورهای موثر بر بهداشت محیط در کلانشهر تهران اشاره کرد و گفت: متأسفانه این مخاطرا ، به شدت بر سلامت افراد تأثیر گذاشته و موجب شیوع و افزایش بیماریهای مختلف جسمی و روانی در جامعه شده است. 

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، وجود این قبیل معضلات و مخاطرات در جامعه را نمونه های بارزی از تأثیر عوامل اجتماعی بر سلامت جامعه دانست و گفت: مدیریت این عوامل در اختیار وزارت بهداشت نیست، در واقع سبک زندگی ناشی از این عوامل نقش بسیار بیشتری از عوامل بیولوژیک در سلامت و تندرستی افراد دارند ولی متأسفانه به دلیل این که این عوامل درک نمی شوند، تبدیل به مطالبه و تقاضا نیز نمی شوند.

زارع نژاد اظهار امیدواری کرد که شورای شهر تهران با تصویب تشکیل کمیسیون سلامت و محیط زیست و هم افزایی ظرفیت های نهادها، دستگاهها و سازمان هایی که در حوزه سلامت تأثیر گذارند، به وزارت بهداشت به عنوان دستگاه سیاستگذار و متولی سلامت مردم کمک شایانی کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها