امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5057
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۲
تعداد بازدید: 117
عباس قائد رحمت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری در کشور اظهار داشت: دو دیدگاه در این بحث ...

عباس قائد رحمت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری در کشور اظهار داشت: دو دیدگاه در این بحث وجود دارد که در این راستا مسئولان دولت معتقدند شعارهایی داده شده تاکنون محقق شده است و عده‌ای نیز خلاف این موضوع را عنوان می‌کنند.

وی ادامه داد: آمارهایی که از سوی دولت در خصوص ایجاد اشتغال ارائه می‌شود برای برخی قابل قبول نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه واقعیت این است بیکاری در کشور وضعیت مناسبی ندارد، گفت: شعارهایی که دولت داده عملی نشده و آمارهای بیکاری نشان می‌دهد که بیکاری مهار نشده است.

نماینده مردم درود و ازنا تاکید کرد: نرخ بیکاری بالا رفته و دولت نتوانسته آن را کنترل کند و علت این موضوع عدم توجه به تولید است در حالی که سال گذشته سال حمایت از تولید و کار ایرانی نامگذاری شد.

به گفته این نماینده مجلس، نامگذاری‌های سال‌های اخیر نشان می‌دهد دولت باید نوک پیکان برنامه ریزی ها را در راستای ارتقا تولید و ساماندهی اقتصاد کشور هدایت کند که به خوبی دیده نشده است و همچنین در مناطق محروم مشکلات زیادی وجود دارد اما شکاف طبقاتی زیادی دیده می شود.

قائد رحمت با تاکید بر اینکه استان لرستان بالاترین نرخ بیکاری را در میان استان‌ها دارد، بیان داشت: قرار بود دولت برای این استان برنامه ریزی درستی انجام دهد اما هر ساله با وجود برنامه ریزی مشاهده می شود نرخ بیکاری در این استان کاهش نیافته است.

وی افزود: در جلسات کمیته اشتغال مجلس، مسئولان و متولیان اشتغال به خصوص وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی حضور دارند و در خصوص آمارهای بیکاری و ایجاد اشتغال مباحث زیادی مطرح می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه استان لرستان جزء مناطق محروم کشور تلقی می شود، تصریح کرد: از مسئولان دولتی تقاضا شده تا شکاف و اختلاف ایجاد شده در خصوص بیکاری با ایجاد امکانات و زیرساخت‌های لازم حل شود.

این نماینده مجلس عنوان کرد: دستگاه‌های مختلف این وظیفه را برعهده دارند و بسیاری از مصوبات این استان بلاتکلیف مانده و برخی نیز هنوز شروع نشده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها