امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50582
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: 194
غلامرضا خوش‌خلق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که افزایش 3 تومانی عوارض برق بابت هر ...

غلامرضا خوش‌خلق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که افزایش 3 تومانی عوارض برق بابت هر کیلووات ساعت از چه زمانی بر روی قبوض اعمال خواهد شد، افزود: بر اساس قانون بودجه سال 92 بابت هر کیلووات ساعت مصرف برق قرار است 3 تومان از مشترکان دریافت شود که احتمالاً از این دور یا دور بعدی بر روی قبوض اعمال خواهد شد.

وی اضافه کرد: این مصوبه از زمان تصویب قانون بودجه این مصوبه باید اجرا شود، اما از زمانی که این بودجه مصوب شده، هنوز بر روی قبوض اعمال نشده است و احتمال دارد، برخی از مشترکان برق نیز با صدور قبوض این 3 تومان افزایش شامل حال آنها شود.

*هر 100 کیلووات ساعت 300 تومان به قبوض بابت عوارض اضافه می‌شود

خوش خلق ادامه داد: در این دوره که قبوض در حال صادر شدن است، این مصوبه افزایش 3 تومانی بابت هر کیلووات ساعت اعمال خواهد شد،بنابراین مشترکی که 100 کیلووات ساعت مصرف برق داشته باشد، تنها 300 تومان به قبض آن که بابت عوارض خواهد بود، به قبوض مشترک اضافه می‌شود.

معاون هماهنگی و توزیع شرکت توانیر در پاسخ به این سؤال که افزایش این 3 تومان به چه دلیلی صورت گرفته است، گفت: این مصوبه در قانون بودجه برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و پاک و توسعه برق روستایی پیش‌بینی شده است.

*چرا روابط عمومی شرکت توانیر اطلاع رسانی نمی‌کند؟

خوش خلق در پاسخ به این سؤال که چرا روابط عمومی شرکت توانیر در خصوص اعمال این 3 تومان افزایش عوارض هیچ گونه اطلاع‌رسانی انجام نداده و نمی‌دهد، تا مشترکان برق اطلاعات بیشتری کسب کنند، اظهار داشت: تمام همکاران ما در توانیر و در شرکت‌های توزیع برق که قبوض برق صادر می‌کنند، بر روی قبوض اطلاع‌رسانی کرده‌اند.

به نوشته خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،طی چند مدت گذشته هیچ اطلاع رسانی مناسبی از سوی روابط عمومی شرکت توانیر از بایت این مصوبه که اتفاقا در بودجه سال 92 منظور شده است، انجام نداده است.

وی گفت: مشترکانی که در این دوره قبوض آنها صادر شده و افزایش عوارض 3 تومانی بر روی قبوض آنها دیده نمی‌شود، قطعاً در دور بعدی صدور قبض، این مصوبه برای آنها اعمال خواهد شد.

خوش‌خلق افزود: از این دوره‌ای که صورتحساب برق صادر می‌شود، این مصوبه اجرا می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که می‌گویید از زمانی که قانون بودجه 92 مصوب شده این افزایش 3 تومانی اجرا می‌شود، اما شاهد هستیم که هنوز بر روی قبوض برخی از مشترکان این افزایش عوارض اعمال نشده است، بنابراین آیا احتمال دارد که این عوارض از زمان تصویب بودجه اعمال و در دوره‌های بعدی از مشترکان دریافت شود، تأکید کرد: ما چند گونه مشترک داریم که یک سری از آنها مثل صنایع و بخش کشاورزی مصرف بالایی دارند، برای اینها سعی شده که به صورت تقسیطی از آنها دریافت شود.

وی ادامه داد: اما مشترکانی که مصرف برق قابل توجهی ندارند، از این به بعد این افزایش 3 تومانی عوارض برق را بر روی قبوض آنها اعمال کنیم و سعی می‌کنیم بر روی ماههای بعد سرشکن کنیم.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها