امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 16
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50616
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 77
احمد شوهانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به مفهوم «نرمش ...

احمد شوهانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به مفهوم «نرمش قهرمانانه» که از سوی مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه پاسداران مطرح شد پرداخت و اظهار داشت: سیاست خارجی ما باید بر اساس حکمت، مصلحت و عزت باشد.

وی افزود: هیچ ایرانی‌ اقدامی انجام نمی‌دهد تا عزت کشورش زیر سؤال برود بنابراین باید در مسائل هسته‌ای، عزت جمهوری اسلامی را در نظر داشت و در سایه عزت با تصمیم حکیمانه به سمت تعامل با جامعه جهانی قدم برداشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه، ما با هیچ یک از کشورهای دنیا به جز رژیم صهیونیستی مشکلی نداریم، خاطرنشان کرد: اگر آمریکا منافع ملی جمهوری اسلامی را در نظر داشته باشد قطعاً ایران با این کشور نیز مشکلی نخواهد داشت.

شوهانی معتقد است که «نرمش قهرمانانه» به معنای تسلیم و سازش نیست و به گفته وی این عبارت به معنای حرکت در چارچوب منطق، استدلال و حکمت است.

وی خطوط قرمز در مذاکرات هسته‌ای را منافع ملی و حقوق ملت ایران برشمرد و تأکید کرد: باید از طریق ارتباط با دنیا از منافع ملی دفاع کنیم و حرکت سوئی در جهت نقض منافع ملی نداشته باشیم.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان، گفت: در «نرمش قهرمانانه» نباید اقتدار ملی ما زیر سؤال برود چرا که ما تاکنون برای داشتن فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای هزینه پرداخت کرده‌ایم و باید از این حق خود دفاع کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها