امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50628
تاریخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک وزیر ارشد اسرائیلی ضمن تکرار ادعاها درباره برنامه هسته‌ای ایران گفته است ایران در راه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک وزیر ارشد اسرائیلی ضمن تکرار ادعاها درباره برنامه هسته‌ای ایران گفته است ایران در راه تولید بمب ظرف 6 ماه آینده است و زمانی برای مذاکرات بیشتر باقی نمانده است.

یوال اشتاینیتز، وزیر امور راهبردی اسرائیل گفت ایران هنوز باور دارد که فضای لازم برای مانور جهت توافق با قدرتهای جهان را دارد و در صورتی که با تهدیدی موثق حمله نظامی از طرف آمریکا روبرو نباشد، از فعالیت‌های هسته‌ایش دست نمی‌کشد.

به گزارش رویترز، اشتاینیتز که از منابع نزدیک به بنیامین نتانیاهو قلمداد می‌شود گفت: «زمان بیشتری برای برگزاری مذاکرات نیست.»

کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا برنامه هسته‌ای ایران را به داشتن اهداف نظامی متهم می‌کنند و این ادعایی است که ایران همواره آن را رد کرده است.

اشتاینیتز اضافه کرد ایران در خلال چهار سال مذاکرات بین‌المللی که تحریم‌هایی از سوی سازمان ملل علیه آن کشور اعمال شده‌اند، تنها بر توانمندی‌هایش افزوده است.

وزیر امور راهبردی اسرائیل گفت: «اگر ایرانی‌ها به همین روند ادامه دهند، ظرف نیم سال آینده آنها قابلیت تولید بمب را خواهند داشت.»

وی تأکید کرد اینکه تنها ادعا شود همه گزینه‌ها روی میز است، برای متقاعد کردن ایران به رها کردن برنامه هسته‌ای این کشور کافی نیست.

اشتاینیتز گفت: «من مطمئنم اگر سه ناو هواپیمابر همراه با اعلامیه‌ای از آمریکا وجود داشته باشد که بگوید اگر ایران به تصمیمات شورای امنیت عمل نکند، تا سال 2013 واشنگتن حمله خواهد کرد آنگاه ایرانی‌ها رفتاری متفاوت خواهند داشت.»

این وزیر اسرائیلی افزود: «باید این را فهمید که اگر ما توانایی‌مان برای دفاع از خودمان را از دست بدهیم، هیچ‌کس به ما کمک نخواهد کرد. بنابراین ما باید هر کاری را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی انجام دهیم.»
انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها