امروز : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۰۷:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50648
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 134
عبدالرسول شکیبافر، مدیر کل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، با ...

عبدالرسول شکیبافر، مدیر کل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به موضوع هوشمندسازی مدارس و تخصیص اعتبارات به این بخش، اظهار داشت: رویکرد هوشمندسازی مدارس را در مجموعه آموزش و پرورش داشتیم که از قبل آغاز و پس از تصویب سند تحول نیز این موضوع ادامه دارد.

وی افزود: در مناطق و مدارس عشایری با توجه به شرایطی که دارند نمی‌توانیم هوشمندسازی را مانند مدارس شهری دنبال کنیم؛ اما چون تقریباً 7 هزار کلاس‌های درس چند پایه داریم، برای اینکه عدالت آموزشی را در مناطق محروم توسعه دهیم، چاره‌ای نداریم که معلمان را در بحث فناوری‌های روز تجهیز کنیم.

شکیبافر با بیان اینکه در سال گذشته معلمان عشایری را به تجهیزات هوشمند مجهز کردیم، خاطرنشان کرد: تقریباً در 2 سال اخیر 250 معلم عشایری را به لپ‌تاپ و تبلت‌های آموزشی مجهز کردیم و ثمرات خوبی هم داشت؛ آنها در جشنواره‌های الگوی تدریس که مبتنی بر آی‌تی بود استقبال خوبی داشتند و روند رو به رشدی در این 2 سال اخیر شاهد بوده‌ایم.

مدیر کل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایری وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: امسال هم مرکز فناوری اطلاعات آموزش و پرورش در زمینه هوشمندسازی کمک کرد و اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان را به مجموعه مدارس عشایری اختصاص داد.

وی افزود: در زمینه هوشمندسازی مدارس نیز خودمان هم اعتباری بالغ بر 50 میلیون تومان را از محل تملک و دارایی به این موضوع اختصاص دادیم؛ امسال هم یکی دو مرحله پس از خردادماه اعتبارات تجهیزاتی را به استانها ارسال کردیم و استان‌ها بر اساس نیازسنجی این تجهیزات را در اختیار معلمان قرار می‌دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار