امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50658
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۰۲
تعداد بازدید: 84
خانم اولکو گوندوغدو صاحب انتشارات "کالدیراچ" و یکی از فعالان سیاسی و شرکت کننده دائمی  تظاهرات پارک گزی میدان تقسیم و تظاهرات روزهای اخیر علیه دولت ...

خانم اولکو گوندوغدو صاحب انتشارات "کالدیراچ" و یکی از فعالان سیاسی و شرکت کننده دائمی  تظاهرات پارک گزی میدان تقسیم و تظاهرات روزهای اخیر علیه دولت اردوغان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا، به تشریح دلایل برگزاری این تظاهرات پرداخت.

گوندوغدو با اشاره به اینکه این تظاهرات در واقع واکنشی به سال ها فشار و قتل عام های دولت برگزار می شود، در ادامه تصریح کرد که این تظاهرات علیه جنگ ها و قتل عام‌ها علیه علویان و همکاری دولت آنکارا با امپریالیست ها علیه سوریه برگزار می شود.

هدف تظاهرات، آزادی و عدالت است

گوندوغدو درباره اهداف تظاهرات ترکیه اظهار داشت: در یک جمله کوتاه می توانم بگویم هدف از این تظاهرات مطالبه آزادی و عدالت است. دولت جمهوری ترکیه در انتهای جنگ اول تقسیم دنیا از سوی امپریالیست ها به عنوان پاسگاه پیشقراول  آنان بر روی آوار ناشی از انکار و نابودی ملت هایی که در سرزمین آناتولی زندگی می کردند بنا نهاده شد. دولت ترکیه برای یکصد سال با توسل به زور و انکار و قتل عام و جنایت و رسانه و آموزش تلاش کرد به این ملت ها ترک بودن آنها را تحمیل کند.

هدف دولت ترکیه ایجاد جنگ علوی – سنی

گوندوغدو درباره آغاز تظاهرات پارک گزی میدان تقسیم و گسترش آن به سراسر ترکیه و استمرار این تظاهرات اعتراض آمیز نیز این تظاهرات را ناشی از تجمع تاثیرات ناشی از سال‌ها جنایت و قتل عام‌های دولت ترکیه علیه علویان دانست.
وی افزود: این قبیل تظاهرات در سال‌های گذشته نیز برگزار شده و هدف غایی دولت ترکیه ایجاد درگیری بین علویان و اهل سنت بوده است.
این فعال سیاسی ترکیه‌ای گفت: همدستی و همراهی دولت اردوغان در جنگ سوریه با امپریالیست ها نیز بر روی تشدید تظاهرات تاثیر داشته و همچنین مداخله نیروهای پلیس با سلاح گرم و گاز اشک آور باعث عصبانیت بیشتر معترضین شد.

مردم ترکیه مخالف دولت اردوغان هستند

این فعال سیاسی ترکیه ای با تاکید بر اینکه تظاهرات 31 می پارک گزی و مداخله خشونت بار پلیس به این تظاهرات خشم مردم ترکیه را منفجر کرد، در ادامه افزود: حالا دیگر در جای جای ترکیه مردم با حزب عدالت و توسعه مخالفند و در پی آزادی و عدالت به این تظاهرات می پیوندند.
گوندوغدو تصریح کرد: مردم ترکیه مخالف جنگ در این سرزمین هستند، اما در دستور کار دولتمردان آنکارا جنگ قرار گرفته و در همین راستا دولت آنکارا در تلاش برای ایجاد قطب بندی در جامعه است. دولت ترکیه در هوس کارگزار آمریکا شدن بسر می برد، کما اینکه از افغانستان تا عراق و لیبی و سوریه شاهد این مسئله هستیم.

هدف اصلی جنگ سوریه، ایران است

گوندوغدو در بخش دیگری از اظهارات خود خاطرنشان کرد: اهداف بعدی مواضع متخاصمانه امپریالیست ها لبنان و در اصل ایران است. تلاش می شود تا این جنگ از طریق اختلافات مذهبی تعمیق شود و آنچه در ترکیه در حال اتفاق افتادن است در واقع اعلان جنگ به ملت خود از سوی دولتی است که هوس جنگ در سر می پروراند و به همین گسترش تظاهرات و مخالفت ها این دولت را به وحشت انداخته و به همین دلیل دم از حضور قدرت های پنهان در پس پرده این تظاهرات می زند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها