امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50673
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۳
تعداد بازدید: 48
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، گروه‌های موسوم به ارتش آزاد سوریه بار دیگر تلاش خود برای تسلط بر شهر مرزی اعزاز در مرزهای ترکیه و سوریه در ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری العهد، گروه‌های موسوم به ارتش آزاد سوریه بار دیگر تلاش خود برای تسلط بر شهر مرزی اعزاز در مرزهای ترکیه و سوریه در استان حلب آغاز کرده‌اند، این تلاش‌ها بعد از آن انجام می‌شود که عناصر دولت اسلامی عراق و شام آن را تصرف کرده و در روزهای اخیر درگیریهای شدیدی در این منطقه ایجاد شده است.

عناصر تروریستی وابسته به القاعده در دولت اسلامی عراق و شام علاوه بر تسلط بر این منطقه تعدادی از عناصر شورشیان ارتش آزاد سوریه را در آن به قتل رساندند.

منابع مطلع در استان حلب احتمال دادند که درگیری‌های ایجاد شده بین ارتش آزاد و دولت عراق و شام به علت اختلافات ترکیه و عربستان سعودی باشد، چرا که هر کدام از آنها سعی دارد طرف مقابل را از میدان خارج کند.

این منابع در گفتگو با العهد تاکید کردند: همه می‌دانیم که دولت عراق و شام و جبهه النصره از حمایت مالی و تسلیحاتی عربستان سعودی و قطر برخوردار است و شبه نظامیان ارتش آزاد نیز از ترکیه تامین مالی می‌شوند، هر دو طرف نیز بر کشتار سوری‌ها و تخریب دولت سوریه توافق دارند،‌اما آنها در منافعشان با هم اختلاف نظر دارند. بنابراین موضوع درگیری این دو گروه به علت درگیریهای منافع بین‌المللی در ایجاد دستاورد برای هر کدام از آنها در عرصه سوریه یا آمادگی برای تحولات میدانی سریع است که در روزهای کوتاه آینده صورت خواهد گرفت.

دکتر «اکرم مکنا» تحلیلگر مسایل سیاسی با اشاره به درگیریهای اعزاز اعلام کرد که این درگیریها به رقابت ترکیه و عربستان سعودی در حلب و بویژه اعزاز مربوط می‌شود و هر کدام از طرفها سعی دارند بیشترین برگه را بعد از شکست در تشویق آمریکا به تجاوز به سوریه برای خود به دست آورند. علاوه بر اینکه آنها به دنبال آماده سازی خود برای یک اقدام سیاسی یا نظامی هستند که ممکن است در روزهای اندک آینده بر اساس برنامه‌ریزی های سازمانهای جاسوسی عربستان یا ترکیه انجام شود.

برخی منابع دیگر اتفاقات اعزاز را یک شوک خوانده و تاکید کردند عناصر گردان های طوفان شمال وابسته به ارتش آزاد به تیپ التوحید از گروه‌های همرزم خود اعلام کرده بودند که باید بعد از احساس خطر نظامی دولت عراق و شام استحکامات نظامی و عناصر خود را در منطقه تقویت کنند، اما دولت عراق و شام موفق به تسلط بر منطقه شد تا ارتش آزاد بار دیگر برای به دست‌ گیری این منطقه تلاش کند.

این منابع تاکید کردند که البته ورود عناصر دولت عراق و شام به شهر اعزاز در تعداد بالا باعث موفقیت آنها در این شهر شد، آنها همچنین اعدام‌هایی را در مورد زنان و کودکان در این شهر انجام داده و تعداد زیادی از هواداران ارتش آزاد را نیز به قتل رساندند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار