امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50686
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بورس تهران که در 6 ماهه ابتدایی بیش از 60 درصد بازدهی را نصیب سرمایه‌گذاران ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بورس تهران که در 6 ماهه ابتدایی بیش از 60 درصد بازدهی را نصیب سرمایه‌گذاران سهامداران خود کرده در آخرین روزهای ششمین ماه سال به رکورد تازه‌ای دست یافته است.

ارزش روز بازار نیز به مرز 300 هزار میلیارد تومان رسیده است که این نشان از ورود نقدینگی جدید و جذب بیشتر سرمایه‌های سرگردان از بازارهای موازی به بازار سهام است.

تا لحظه تنظیم این گزارش پتروشیمی‌های هلدینگ خلیج فارس، بانک ملت، مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، بانک تجارت، کشتیرانی، پالایش نفت بندرعباس و مخابرات ایران بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص گذاشته‌اند.

لغو تحریم‌های بین‌المللی که هفته پیش از راه رسید موجب صف خرید بسیاری از نمادهای بورسی شده است به طوری که نماد معاملاتی کشتیرانی با 115 میلیون صف خرید برترین تقاضای بازار را به خود اختصاص داده و ایران خودرو نیز با نگاه مثبت به آینده صف خرید نزدیک به 100 میلیونی به خود دارد.

بازار نقدی فرابورس نیز امروز در رکورد تازه‌ای 700 واحدی شد و ارزش بازار اول و دوم نیز به 60 هزار میلیارد تومان نزدیک شده است.

در این بازار بیشترین تأثیر مثبت بر شاخص را پتروشیمی جم، پالایش لاوان، پتروشیمی زاگرس و تأمین مواد اولیه فولاد صبا نور داشته است.

به گزارش فارس، پیش از این کارشناسان تأکید کرده بودند که بازار با توجه به خوش‌بینی‌ و امیدواری‌های سرمایه‌گذاران با گام‌های محکم‌تری حرکت خواهد کرد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها