امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50734
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سید مسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح در همایش صلح عادلانه در نظام ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سید مسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح در همایش صلح عادلانه در نظام جهانی که به مناسبت روز جهانی صلح در مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه در حال برگزاری است، با اشاره به جایگاه صلح در فطرت انسان‌ها گفت: به طور کلی کرامت و سرشت انسان‌ها به طرف صلح و عدالت نیل دارد.

سردار جزایری افزود: البته از گذشته تا امروز انسان از ورود به بدبختی‌ها، چالش‌ها و درگیری‌ها گریزان بوده اما وجود شرارت و پلیدی در برابر خیر، پاکی و حقیقت مانع دستیابی بشر به این آرمان الهی یعنی صلح شده است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به برخی از صلح‌های تعریف شده از سوی سلطه‌گران اظهار داشت: چه بسا این شکل از صلح معرفی شده به جهان به اندازه جنگ و خونریزی مذموم باشد.

وی با بیان اینکه نگاهی به منطقه غرب آسیا و جنایات صورت گرفته در این منطقه موضوع را روشن می‌کند،‌ ادامه داد: ‌در این منطقه جنایت تحت عنوان صلح آنچنان انجام می‌شود که نه تنها بشر امروز را تحت تاثیر قرار داده بلکه در سال‌های آینده موجب چالش‌ها و بیماری‌های فراوانی خواهد شد.

سردار جزایری با اشاره به تحولات سوریه و اقدامات تروریست‌ها در این کشور افزود: در این کشور اقدامات جنگی و تروریستی و ضدبشری به نام ایجاد آرامش و دموکراسی صورت می‌گیرد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح مدل جنگ در سوریه را مدل جنگ جدید نیابتی و تروریستی از سوی آمریکا خواند و تصریح کرد: این مدل به نام صلح عرضه می‌شود ولی سؤال اینجاست که آیا صلح از لوله تفنگ یا ترور، دردناک و مضحک نیست و آیا از طریق صدور تروریسم می‌توان داعیه ایجاد صلح را داشت.

سردار جزایری صلح واقعی را سلامتی انسان‌ها و مراقبت همگانی از انسانیت دانست و اظهار داشت: این مسئله جز در شرایطی عادلانه برقرار نمی‌شود.

وی ادامه داد: صلح واقعی یعنی آزاد بودن جوامع خارج از سلطه زورگویان و زورمداران که این صلح با سلطه، ظلم و برطرف نکردن ریشه‌های آن و تحریم ایجاد نمی‌شود.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اگر صلح نیز ناعادلانه باشد، شکل و جایگاه واقعی ندارد، اظهار داشت: صلح زیر پایه جنگ و منافع سلطه‌گران که به صورت یکجانبه تعریف می‌شود، پذیرفته نیست و استکبار جهانی برای جا انداختن این نوع صلح تلاش می‌کنند. اما این شکل و مدل صلح پایدار نبوده و بر کرامت انسانی پایدار نیست.

سردار جزایری مدل فطری و بشری صلح را تنها بر رهگذر عدالت گستری پایدار خواند و ادامه داد: صلح نمی‌تواند بر خلاف تبلیغ قدرت‌گرایان بر مبنای ظلم پذیری، حکومت‌های کودتایی، کشورهای تحت تصرف و منافع یکطرفه استکبار باشد.

وی با اشاره به این نکته که صلح ناب تعریف شده در مکاتب الهی باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: راهنمای اصلی در همه پدیده‌ها از جمله جنگ، دفاع و صلح این مدل است نه مکاتب مادی که همه چیز را در چارچوب منافع فردی و گروهی می‌بیند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه نمی‌توان نسبت به صلح از دریچه نگاه تحمیل کنندگان سبک زندگی به دیگران خوش‌بین بود، افزود: شاهدیم که در اوج تهاجمات، ایرانی‌های فرهنگی سایر جوامع و جنگ نرم بی‌سابقه فریاد صلح از سوی سلطه‌گران سرداده می‌شود.

وی اضافه کرد:‌ هم اکنون می‌بینیم در لحظه‌ای که استکبار و نظام سلطه جنگی را به راه انداخته صحبت از صلحی می‌کند که این موضوع نشاندهنده دروغین بودن ادعای صلح از سوی سلطه‌گران است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح مشکل جهان امروز را دروغ بزرگ معرفی شده به جای صلح واقعی از سوی سلطه‌گران و فهم اشتباه نسبت به صلح دانست و خاطرنشان کرد: برطرف کردن این اشتباه نیاز به گفتمان‌سازی و بصیرت‌افزایی دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار