امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50757
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "ویکتور یانوکوویچ" رئیس‌جمهوری اوکراین پیشنهاد کرد که متخصصان این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "ویکتور یانوکوویچ" رئیس‌جمهوری اوکراین پیشنهاد کرد که متخصصان این کشور نیز برای مشارکت در برنامه نابودسازی تسلیحات شیمیایی در سوریه به این کشور اعزام شوند.

یانوکوویچ روز جمعه در جریان سخنرانی در کنفرانس یالتا، گفت: ما پیشنهاد می‌کنیم تا متخصصان و کارشناسان فنی اوکراینی نیز در طرح مشترک روسیه و آمریکا برای نابودی سلاح‌های شیمیایی در سوریه مشارکت داشته باشند. ما دارای تجربه موفقی در این زمینه هستیم و واحدهای ویژه اوکراین در این عرصه کارآیی خود در نابودی تسلیحات شیمیایی باقی مانده از دوران شوروی سابق در کشور را به اثبات رسانده‌اند و ما حاضر هستیم تا در عملیات فوق در سوریه نیز مشارکت داشته باشیم.

پیش از این یک مقام آگاه در ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرده بود که در عملیات نابودسازی تسلیحات شیمیایی در سوریه، علاوه بر نظامیان آمریکایی، تعدادی از نیروهای دفاع در برابر مواد رادیواکتیو، شیمیایی و میکروبی و همچنین گروه از گارد نیروهای ویژه ارتش روسیه نیز شرکت خواهند داشت. البته هنوز تعداد نیروهای اعزامی روسیه مشخص نشده است.

این مسئله که روسیه در اجرای عملیات نابودسازی تسلیحات شیمیایی و تامین امنیت این طرح مشارکت خواهد کرد، از سوی "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه نیز مورد تایید قرار گرفته است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها