امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50761
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 23
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز مردم در کردستان عراق پای صندوق‌های رای می‌روند تا اعضای پارلمانی را انتخاب ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، امروز مردم در کردستان عراق پای صندوق‌های رای می‌روند تا اعضای پارلمانی را انتخاب کنند که برای تمام منطقه دارای اهمیت است.

بی‌بی‌سی عربی در گزارشی با اشاره به موفقیت‌های اقتصادی اخیر کردستان عراق، تصریح کرد که این انتخابات هم شاهد برخی خشونت‌ها بوده ولی این خشونت‌ها با ناآرامی‌های در کل عراق قابل قیاس نیست.

حزب اتحاد دموکراتیک کردستان به ریاست مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق، وعده‌های گسترده‌ای به رای دهندگان در صورت پیروزی در انتخابات داده است و از سوی دیگر حزب اتحاد میهنی هم در سایه نبود جلال طالبانی رئیس جمهور عراق و رئیس این حزب که برای درمان در آلمان به سر می‌برد، فعالیت‌های انتخاباتی‌اش را ادامه می‌دهد.
 

بی‌بی‌سی تاکید کرد که این انتخابات آینده پست ریاست جمهوری را نه تنها در منطقه کردستان بلکه در سرتاسر عراق، تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این شبکه با اشاره به اینکه برهم صالح یکی از گزینه‌های اصلی جانشینی طالبانی است، تصریح می‌کند که وی برای رسیدن به این پست باید حزب متبوع خودش را پیروز این انتخابات کند.

در همین زمینه برهم صالح گفت: نبود جلال طالبانی یک نگرانی برای اتحاد میهنی است و این شرایط سخت حکم می‌کند که تمام تلاشمان را برای پیروزی انجام دهیم.

بی‌بی‌سی در پایان گزارش داد: سرمایه گذاران خارجی این انتخابات را دنبال می‌کنند و سیاستمداران کردستان عراق باید در حفظ ثبات در این منطقه تلاش کنند.

شبکه اسکای نیوز نیز در گزارشی با اشاره به رقابت تاریخی بین دو حزب دموکراتیک و اتحادیه میهنی در کردستان عراق تاکید کرد که در انتخابات جاری سه حزب منتقد وارد انتخابات شده‌اند که غالباً احزاب اسلامگرا هستند.
 

امروز شنبه، 30 شهریور قرار است مرحله اصلی انتخابات پارلمانی منطقه کردستان عراق برگزار شود تا حدود 2 میلیون و 800 هزار نفر، 111 نماینده جدید پارلمان این منطقه را انتخاب کنند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار