امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50777
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۰
تعداد بازدید: 42
ایران در حال حاضر از گنجینه های علمی و اقتصادی عظیمی در خارج کشور برخوردار است که تجربه همکاری ما  با آنها در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

ایران در حال حاضر از گنجینه های علمی و اقتصادی عظیمی در خارج کشور برخوردار است که تجربه همکاری ما  با آنها در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشان داده که دلسوز این کشورند و صادقانه و خالصانه حاضر به مددرسانی به ایران و اقتصاد این کشور در حرکت به سمت بهبود و توسعه هستند.

آقای دکتر روحانی! همانقدر که جذب سرمایه گذاری‌های خارج کشور می تواند در توسعه ایران موثر باشد، دعوت از اقتصاددانان خارج ایران قادر خواهد بود ایران را در مسیر تعالی مددرسان باشد.

فصل آشتی با سرمایه های فکری فرارسیده، سرمایه های فکری که اکنون خود در اکثر کشورهای جهان، کرسی های اساتیدی و تدریس و تحصیل در حوزه اقتصادی را به خود اختصاص داده اند و در این میان، با وجود حضور در خارج ایران، همچنان دلشان برای ایران عزیز می تپد و دغدغه وطن و بهبود شرایط آن را دارند.

با هر یک از اقتصاددانان ایرانی خارج کشور که سخن بگویید به خوبی شاهد خواهید بود که از ارائه هرگونه همراهی و مشاوره ای بی هیچ چشم داشت دریغ ندارند و حاضرند اندوخته های علمی و تجربی خود را در اختیار ایران عزیز قرار دهند.

فصل آن فرا رسیده که دست دوستی به سمت تمام ایرانیان خارج کشور دراز شود و از همه آنها که دغدغه بهبود وضعیت  ایران به خصوص در حوزه اقتصادی را دارند، همکاری و همیاری طلبیده شود.

آقای دکتر روحانی! از راه‌‌های مختلفی می‌توان اساتید اقتصاد ایرانی در سراسر دنیا را فراخواند با ایجاد اتاق فکری مجازی و واقعی ویژه اساتید اقتصاد داخلی و خارجی در ایران، می توان از برآیند این آرا بهره گرفت و با تدبیر شما، آینده ای بهتر و زیباتر برای این مرز پرگوهر ترسیم نمود و یا با برنامه‌ریزی و دعوت آنان به وطن از یک عمر تلاش و تحصیلشان برای حل مشکلات و توسعه اقتصاد بهره برد.

در موسم امید و تدبیر، امید را به قلب اندیشمندان ایرانی خارج کشور بتابانید و از حضور آنها در حل مشکلات اقتصادی بهره بگیرید که قطعا حضور و یاریشان خونی تازه در رگهای اقتصادی ایران به لحاظ تصمیم گیری و تصمیم سازی خواهد بود.

چندی است در این مسیر و با این امید، با این اندیشه که به جای لعنت به تاریکی، شمعی در تاریکی روشن کنیم، از اساتید ایرانی خارج کشور مدد گرفته و از نظراتشان بهره مند شده و می شویم و آن را به انتشار عمومی می رسانیم و تجربه ما، بارقه های امید بسیاری را برای همراهی این بزرگان در ما ایجاد کرده است. گواه سخنان ما مصاحبه هایی است که منتشر شده و منتشر می کنیم.

آقای دکتر روحانی، در موسم امید و تدبیر، به نظر شما نباید این فصل طولانی، بیگانه انگاری هموطنان فرهیخته در خارج کشور به پایان رسد و از حضور این گنجینه های عظیم اقتصادی و بین المللی بهره گرفت شود؟ پس در سایه دولت تدبیر، ایران عزیز را از این موهبت و سرمایه عظیم وطنی محروم نسازید.

در ادامه لینک گفت و گوهای فارس با چند استاد اقتصاد خارج ار کشور پیوست می شود، تجربه گفت و گوهای تفصیلی فارس با این اساتید نشان داده است که آنان برخلاف تصور تحولات اقتصادی ایران را به خوبی دنبال می کنند، درباره ان می‌اندیشند و حرف‌های تازه و راهکارهای کارآمد برای آن دارند.

امید است بهره‌گیری از سرمایه‌های فکری اساتید ایرانی در خارج از کشور چشم انداز تازه‌ای برای پیشرفت و آبادانی ایران باشد.   
یادداشت از: مریم سلیمی

انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار