امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۱۳:۵۸
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 508
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۵۱
تعداد بازدید: 376
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا لایحه بودجه 3.8 تریلیون دلاری آمریکا را تقدیم کنگره آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا لایحه بودجه 3.8 تریلیون دلاری آمریکا را تقدیم کنگره آمریکا کرد.

شبکه خبری الجزیره و رسانه‌های دیگر گزارش داده‌اند در این لایحه تلاش شده راههایی برای حل بدهی لجام‌گسیخته آمریکا در نظر گرفته شوند، مالیات‌ها علیه ثروتمندان آمریکایی افزایش یابند و برنامه‌های مزایای شهروندان آمریکایی از قبیل امنیت اجتماعی و مراقبت‌های بهداشتی قطع شوند.

اوباما، امروز بار دیگر تلاش کرد بین جمهوری‌خواهان که مخالف افزایش مالیات‌های شهروندان هستند و دموکرات‌ها که طرفدار حفظ برنامه‌هایی که تضمین‌کننده مستمری و مراقبت‌های بهداشتی برای اقشار فقیر و مسن جامعه‌اند، مصالحه ایجاد کند.

درگیری‌های بین این دو حزب آمریکا بر سر اولویت‌های بودجه‌ای چندین بار دولت را تا آستانه ناامیدی از حصول هر گونه توافقی پیش برد، اما در برنامه بودجه جدید آمریکا راه حل‌های طولانی‌تری برای مشکلات مالی در نظر گرفته شده است تا دولت مجبور نباشد از بحرانی در آمده و وارد بحرانی دیگر شود.

برنامه مالیاتی و هزینه‌ای رئیس جمهور آمریکا برای سال جاری که از اول اکتبر آغاز خواهد شد با دو ماه تأخیر ارائه شده است.

دولت آمریکا مذاکرات طولانی و فرسایشی در ماه دسامبر سال گذشته برای حل مشکل موسوم به «پرتگاه مالی»را مقصر این تأخیر دانسته است.

در لایحه بودجه آمریکا کاهش 1.8 تریلیون دلاری آمریکا طی دهه آینده در نظر گرفته شده است. قرار است این کاهش بودجه از راههایی نظیر افزایش مالیات‌ها، کاهش حقوق کارکنان بخش بهداشت و سلامت و قطع بودجه‌های میلیون‌ها نفر از شهروندان تحت پوشش برنامه‌های امنیت اجتماعی و سایر برنامه‌های دولتی محقق شود.

کارشناسان اقتصادی گفته‌اند انتظار می‌رود بحث‌هایی جدی درباره این لایحه جدی صورت بگیرد.

انتهای پیام/ص    
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها