امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50813
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علیرضا دلاوری، هم اکنون معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران است و در گذشته در زمان وزارت کامران باقری ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علیرضا دلاوری، هم اکنون معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران است و در گذشته در زمان وزارت کامران باقری لنکرانی، معاون هماهنگی و امور هیئت امناهای وزارت بهداشت بود.

وی به زودی با حکم حسن قاضی زاده هاشمی،به سمت دبیر شورای عالی سلامت و امنیت غذایی که یک شورای بین بخشی با حضور تعدادی از وزراست منصوب می‌شود.

تشکیل شورای عالی سلامت و امنیت غذایی از مصوبات قانون برنامه توسعه چهارم است که رئیس آن رئیس جمهور و اعضای آن شامل وزیر بهداشت، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، وزیر صنعت، تجارت، وزیر کشور، وزیر آموزش و پرورش، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، وزیر ورزش و جوانان، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، رئیس سازمان صدا و سیما، اعضای آن هستند و مصوبات آن به منزله مصوبات دولت است و برای تمام دستگاهها لازم الاجراست.

این شورا در دولت دهم تقریباً به علت نیمه فعال و غیر فعال تبدیل شد، جلسات آن به صورت نامنظم تشکیل می‌شد و گاه حتی در طی یکسال بیش از یک جلسه آن تشکیل نمی شد.

حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت در این مورد به خبرنگار فارس گفت: با توجه به اینکه بخش زیادی از مسائل حوزه سلامت به هماهنگی‌های بین بخشی و همکاری دستگاههای مختلف بستگی دارد، تشکیل شورای عالی سلامت و امنیت غذایی برای وزارت بهداشت و به منظور ساماندهی خدمات سلامت و ارتقای کمی و کیفی خدمات اهمیت بسیار بالایی دارد و امیدواریم با حضور دکتر علیرضا دلاوری به عنوان دبیر این شورا شاهد تشکیل اولین جلسه شورای عالی سلامت در پاییز امسال با حضور آقای روحانی رئیس جمهور باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار