امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50817
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، ابوالحسن فقیه صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه رؤسای جمعیت هلال احمر با حضور معاون اول رئیس جمهور که در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، ابوالحسن فقیه صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه رؤسای جمعیت هلال احمر با حضور معاون اول رئیس جمهور که در ساختمان توانبخشی این جمعیت برگزار شد، اظهار داشت: من گزارش کار ارائه نمی‌دهم چون عملکرد من خودش همه چیز را نشان می‌دهد. در طی دوران مدیریت بنده بودجه جمعیت را به بیش از هزار میلیارد تومان یعنی چیزی حدود 3 برابر رساندیم، ولی فعالیت‌های ما بیش از 3 برابر افزایش یافته بود.

وی با اشاره به اینکه ترجیح می‌دهم بیشتر در مورد آمد و رفتن‌ها صحبت کنم، افزود: وقتی پست را در جمعیت هلال احمر تحویل گرفتم انگار وارد ماه مبارک رمضان شدم و حالا که می‌خواهم مسئولیت را تحویل بدهم انگار عید سعید فطر است. با این توجه وقتی کسی مسئولیتی را برعهده می‌گیرد، این فرصت را دارد که بیشتر خدمت کند.

وی ادامه داد:‌ البته کار کردن در هلال احمر سخت است ولی در این چند سال اعتماد مردم به هلال احمر بسیار افزایش یافت.

وی به این نکته اشاره کرد که مرداد هر سال در این دوران با اتفاقات خاصی مواجه بودیم که می‌توان به قحطی سومالی، سیل سال 88 پاکستان، زلزله آذربایجان و گروگان‌گیری رؤسای ارشد جمعیت هلال احمر در لیبی اشاره کرد.

وی با ابراز خرسندی از تأیید عملکرد این جمعیت توسط رئیس جمهور وقت گفت: هرجا اتفاقی افتاد داوطلبان هلال احمر حضور خوبی داشتند که اعطای نشان خدمت از طرف رئیس جمهور مؤید عملکرد ماست.

فقیه خاطرنشان کرد: امروزه جمعیت هلال احمر یکی از توانمند‌ترین جمعیت‌های دنیاست که در بسیاری از موارد الگو و نمونه است. در چند ماه آینده نشست مجمع عمومی خواهد بود و با زمینه‌سازی‌هایی که شده امیدواریم جمعیت هلال احمر ایران عضو شورای حکام جمعیت‌های بین‌المللی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از انتخاب آقای روحانی برای ریاست جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر سازمان دست چندمی نیست و زیر مجموعه هیچ نهاد و وزارتخانه‌ای هم قرار نمی‌گیرد. این جمعیت نهادی بین‌المللی است و عضو فدراسیون جهانی هلال احمر است که برای ارتقاء نیاز به توجه دولت دارد تا مسیر رشد را به خوبی طی کند. هلال احمر سازمان روزهای سخت است چرا که حادثه خبر نمی‌کند و اگر هلال احمد آمادگی نداشته باشد با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار