امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50818
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی در مراسم افتتاحیه مجتمع فرهنگی و آموزشی آستان مقدس امامزاده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله العظمی جعفر سبحانی در مراسم افتتاحیه مجتمع فرهنگی و آموزشی آستان مقدس امامزاده سیدعلی(ع)با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: مرحوم کلینی در کتاب کافی از امام صادق نقل می‌کند که ایشان فرمودند کسی که شرایط زمان را بشناسد غافلگیر نمی‌شود.

وی ادامه داد: کسانی که زمان خود را نشناسند عقب می‌مانند اما آنها که به شرایط زمان آگاه باشند، قهرا همراه زمان حرکت خواهند کرد؛ زمان ما، زمان سرعت، تهاجم فرهنگی و اموری از این قبیل است؛ در مقابل این اگر بخواهیم همچون صد سال قبل حرکت کنیم مسلما می‌خوریم و معلوم می‌شود عالم به زمان خود نیستیم اما اگر در مقابل سرعت آن فرهنگ نامطلوب، فرهنگ مطلوب خود را سرعت دهیم هم بیانات آنها را خنثی کرده و هم دین خود را تبلیغ نموده‌ایم و امام صادق در روایت «العالم به زمانه لا تهجم علیه اللوابس» به همین اشاره دارد.

این مرجع تقلید با تقدیر از اقدامات اخیر سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: بحمدلله این سازمان به این مسئله توجه کرده که باید اوقاف کشور در مسیر فرهنگ باشد یعنی بتواند آنچه را که مردم پاکترین اموال خود را در اختیار سازمان گذاردند در مسیر دین پاک استفاده شود و من در ملاقات‌های خصوصی با حجت‌الاسلام علی محمدی و دیگران داشتم کرارا اصرار کردم که درآمدهای اوقاف آن قسمت که بخش معینی دارد تابع وقف است اما اگر اوقاف عمومی باشد در ساخت مسجد و کتابخانه و مراکزی که دین و فرهنگ مردم را بالا می‌برد، صرف شود.

وی با اشاره به مدفون بودن تعداد زیادی از امامزادگان در کشور تصریح کرد: من آزموده‌ام در هر قریه‌ای که یک امامزاده باشد روی دیانت مردم اثرگذار است. مردم روزهای آخر هفته گاه و بیگاه برای زیارت و استغفار می‌آیند و همین انوار الهی که مشتق از نور رسول اکرم است نقاط مختلف کشور ما را منور کرده است.

آیت الله سبحانی با اشاره به خطبه فاطمه زهرا(س) عنوان کرد: ایشان در خطبه خود قریب این جمله را دارد که تکریم فرزندان رسول‌الله تکریم پیامبر اکرم است و تکریم آنها این است که مرقد اینها آباد و در کنار اینها فرهنگ‌سرایی باشد که جوانان ما به نحو احسن از آنها در بالا بردن دین و فرهنگ بهره ببرند.

وی ادامه داد: هر ملکی که در آنجا اقامه نماز شده و تسبیح خداوند شده، آن بیوت محترم است و من در رد وهابیون استدلال کردم که قبر پیامبر اکرم خانه پیامبر اکرم است و در همان جایی که جان سپرده است، دفن شده است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به آیه«اذن الله ان ترفع....» گفت: قبر زهرا(س) خانه زهراست؛ هنگامیکه این آیه نازل شد مردی عرض کرد یا رسول‌الله ما هذه البیوت؟ پیامبر فرمود: بیوت الانبیاء. سیوطی می‌نویسد ابوبکر بلند شد یا رسول الله خانه علی هم همینگونه است، پیامبر فرمود بلی. بنابراین تکریم امامزاده‌ها تکریم انبیا و اولیاست و حفظ اصالتهاست.

وی گفت: الآن اگر شما به فرانسه بروید و بپرسید مسیحی هستید می‌گویند بله شناسنامه‌ای اما قلبا نیستیم چرا که اثری از مسیح نیست. خدای ناکرده اگر آثار اسلام را از بین ببریم ما هم به سرنوشت مسیحیان مبتلا می‌شویم و بعد از چند صدسال می‌گویند از کجا معلوم که پیامبری در مکه مبعوث شده و به مدینه مهاجرت کرد و از این قبیل. لذا باید این آثار را حفظ کرد تا بتوانیم از وجود آنها بهره گرفته و بتوانیم اصالتهایمان را حفظ کنیم.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه ملت‌های متمدن آثار خود را حفظ می‌کنند عنوان کرد: اگر ما متمدن باشیم باید آثار خود را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: چشم جهان تشیع به قم است و مردم و جوانان این شهر الگو هستند. اگر انحرافی دیدند نسبت به اصل اسلام بدبین می‌شوند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها