امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50828
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، کره شمالی امروز شنبه از به تاخیر افتادن دیدار خانواده‌های جدا افتاده از هم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، کره شمالی امروز شنبه از به تاخیر افتادن دیدار خانواده‌های جدا افتاده از هم به دلیل عدم وجود شرایط مناسب خبر داد.

براساس این گزارش، کمیته اتحاد صلح کره شمالی طی بیانیه‌ای اعلام کرد؛ طرح اتحاد خانواده‌های در دو سوی کره تا فراهم شدن فضای مناسب میان سئول-پیونگ یانگ به تاخیر افتاده است.

کره شمالی و کره جنوبی قرار بود از 25 سپتامبر به مدت 6 روز دیدارها و مذاکراتی در این زمینه برگزار کنند و خانواده‌های انتخاب شده با همدیگر دیدارهایی داشته باشند تا در نهایت زمینه برای اتحاد مجدد آنها فراهم شود.

پیش از این کره جنوبی از کره شمالی خواسته بود اجازه دهد خانواده‌های جدا افتاده از یکدیگر طی جنگ 1950-1953 با یکدیگر متحد شوند.
بر اساس این گزارش، بیش از 81800 نفر در کره جنوبی برای اتحاد با خانواده‌های خود ثبت نام کرده‌اند. خانواده‌های جدا افتاده از یکدیگر چندین بار با یکدیگر ملاقات کرده‌اند اما 21700 نفر از اعضای خانواده‌ها از زمان پایان جنگ تا کنون یک بار هم موفق به دیدار با یکدیگر نشدند.

بر اساس این گزارش، کره شمالی همچنین به کره جنوبی پیشنهاد داده است که اواخر اوت یا اوایل سپتامبر در زمینه بازگشایی مجدد تورهای گردشگری در منطقه توریستی و کوهستانی «دیاموند» مذاکره کنند.

تورهای توریستی دو جانبه از سال 1998 در منطقه کوهستانی دیاموند در کره شمالی پایه ریزی شد اما از سال 2008 به دنبال کشته شدن یک توریست زن کره جنوبی به دست یک سرباز کره شمالی به حالت تعلیق درآمد.

این درحالیست که 2 کره هفته گذشته بعد از ماه تنش مجموعه صنعتی مشترک مرزی خود را بعد مذاکرات طولانی بازگشایی کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها