امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50829
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دومای دولتی روسیه روز جمعه در پاسخ به قطعنامه پارلمان اروپا که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دومای دولتی روسیه روز جمعه در پاسخ به قطعنامه پارلمان اروپا که روسیه را به اعمال فشار بر همسایگانش متهم کرده بود، بیانیه‌ای را تصویب کرد.
نمایندگان دوما در این بیانیه تاکید کردند که اتحادیه اروپا خود بر جمهوری‌های شوروی سابق، بخصوص اوکراین برای امضای توافقنامه مربوط به اتحاد با آنها فشار وارد می‌کند.

این بیانیه در پاسخ به قطعنامه 12 سپتامبر پارلمان اروپا به تصویب رسید که در آن روسیه بدون هیچ دلیلی و منطقی به اعمال فشار بر برخی کشورهای شرکت کننده در برنامه «مشارکت شرق» این سازمان، از جمله اوکراین، در راستای طرح‌های این کشورها برای پیوستن به منطقه آزاد تجاری با اتحادیه اروپا متهم شده بود.

دولت اوکراین خط مشی راهبردی این کشور را در همگرایی اروپایی اعلام کرده و قصد دارد در ماه نوامبر سال جاری توافقنامه مربوط به اتحاد با اتحادیه اروپا و ایجاد منطقه آزاد تجاری با این سازمان را امضاء کند. 

این در حالی است که از طرف دیگر اوکراین برای پیوشتن به اتحاد گمرکی سه جانبه (روسیه، بلاروس و قزاقستان) که در آن عضو ناظر است هم دعوت شده است.

مقامات کی‌یف پیش از این اعلام کرده بودند که آمادگی پیوستن کامل به این اتحادیه را ندارند و اتحادیه اروپا هم به اوکراین هشدار داده است که نمی‌تواند در عین حال هم در اتحاد گمرکی سه جانبه عضو باشد و هم متحد تجاری این سازمان باشد.

روسیه آشکارا اعلام کرده است در صورتی که اوکراین این توافقنامه را امضاء کند، مجبور خواهد شد برای دفاع از بازار کالاهای خود در برابر کالاهای ارزان قیمت اروپایی در اوکراین اقداماتی را در نظر بگیرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها