امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 5083
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۲
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در یادواره شهدای روستای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی در یادواره شهدای روستای تل‌سیاه اظهار داشت: فلسفه شکل‌گیری چنین جمع و جلساتی قاعدتاً درک آن راه و شناخت مسیر و موقعیت شهدای عظیم‌القدر ما است که شهدا با درک موقعیت در آن زمان به وظیفه خود عمل و حیات ابدی پیدا کردند.

عبدالکریم جمیری افزود: هرکس که بخواهد در مسیر شهدا باشد و راه آنها را ادامه دهد، باید موقعیت و مسیر حقیقی که باید در آن قرار گیرد را بشناسد تا بتواند به شهدا بپیوندد و حیات ابدی پیدا کند.

وی اضافه کرد: شهدای عظیم‌القدر ما علت اساسی این توفیق در محضر خداوند متعال را پیدا کردند که مطیع فرمان خدا شدند و جز به خدا به چیز دیگری نیاندیشیدند؛ آنها همه سختی‌ها و دشواری‌ها را تحمل کردند و جانشان را در راه پذیرش فرمان خدا و ولی الهی تقدیم کردند و با همه توان و سرمایه در میدان حضور یافتند.

جمیری ادامه داد: درک جایگاه شهدا نزد خداوند برای ما امروز قابل دریافت نیست، من و شما نمی‌توانیم جایگاه شهید و آن حیات الهی که را درک کنیم، ولی می‌توانیم به آثار وجود شهدا در این نظام پر خیر و برکت و الگو در نظام هستی نگاه کنیم و قدر شهدا را بدانیم، هرچه عزت و نعمت وجود دارد زیر سایه ولایت الهی و به برکت این شهداست.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر آنها غرق دنیا می‌شدند، این نظام اسلامی اینقدر سربلند نبود و استکبار جهانی در برابر عظمت این امت به زانو در نیامده بود.

جمیری تاکید کرد: نباید فشار و تبلیغ دشمن و توجه به زرق و برق دنیا ما را از حرکت به سمت مسیر شهدا باز بدارد زیرا که هدف دشمن همین است.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب، ما را به عرصه سیاسی و اقتصادی برای مقابله با دشمن دعوت می‌کند و این یعنی الگو گرفتن از شهدا و فلسفه شکل‌گیری این جلسات نیز درک شهدا و جایگاه آنهاست.

جمیری بیان کرد: باید به بسیجیان آفرین گفت که این صحنه‌های پرشور را تداعی می‌کنند و فرهنگ شهادت‌طلبی را ترویج می‌دهند و به فرموده مقام معظم رهبری آنان که راه شهدا را می‌روند و به نظام اسلامی کمک می‌کنند، معلوم نیست که اجرشان کمتر از شهدا باشد.

وی در ارتباط با نام‌گذاری سال به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: باید منویات مقام معظم رهبری را مو به مو دنبال کنیم و نگاهمان به سمت اشاره رهبر باشد و با حضور حماسی در میدان نقش خود را برای انتخاب رئیس جمهوری که در مسیر شهدا و خدمتگذاری به مردم و در تبعیت از رهبری کمترین تدبیری در روش و منش او نباشد، انتخاب کنیم.
انتهای پیام/66006/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها