امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50834
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏آباد، تلویزیون ملی ترکمنستان صبح امروز (شنبه) اعلام کرد که «خواجه‏‌محمد ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏آباد، تلویزیون ملی ترکمنستان صبح امروز (شنبه) اعلام کرد که «خواجه‏‌محمد محمداف» معاون رئیس کابینه وزرا ترکمنستان که همزمان ریاست نهاد رئیس جمهور این کشور را نیز بر عهده داشت، از کلیه سمت‌های خود برکنار شد.

برکناری معاون رئیس جمهور ترکمنستان در حالی است که در آغاز این جلسه، «اسکندر مولیک‏اف» وزیر کشور ترکمنستان طی گزارشی اعلام کرد که فرزندان و داماد معاون رئیس جمهور، بارها در اماکن عمومی به ویژه در مراکز تفریحی عمومی، گردشگری و حتی در هواپیمایی مسافربری نیز رفتارهای نامناسب و برخوردهای نابهنجاری از خود نشان داده است.

«خواجه‏‌محمد محمداف» معاون رئیس کابینه وزرا ترکمنستان(معاون رئیس جمهور) که همزمان ریاست نهاد رئیس جمهور این کشور بود یکی از مقامات ارشد دولت ترکمنستان است که امور بارزگانی، صنعت نساجی و بخش خصوصی ترکمنستان را بر عهده داشت و از سال 2007 میلادی در این سمت‌ها فعالیت می‏‌کرد.

رئیس جمهور ترکمنستان همچنین طی فرمان دیگری «پهلوان طاقان‏اف» که پیشتر رئیس کمیته دولتی در امور گردشگری را بر عهده داشت به عنوان معاون جدید رئیس جمهور ترکمنستان در امور بازرگانی، صنایع نساجی و بخش خصوصی و نیز کفیل ریاست نهاد رئیس جمهور ترکمنستان منصوب کرد.

 رئیس جمهور ترکمنستان همچنین طی فرمانی «آقمراد یگله‏اف» معاون رئیس جمهور در امور ارتباطات و حمل و نقل را نیز به دلیل عدم موفقیت در اجرای طرح‏‌هایی در زمینه احداث خطوط راه آهن، راه‌سازی و حمل و نقل جاده‏‌ای از این سمت برکنار کرد.

بردی‏محمداف طی فرمانی «ساتلیک ساتلیک‏اف» که وزیر خدمات شهری ترکمنستان را بر عهده داشت نیز از این سمت برکنار و به عنوان معاون جدید رئیس جمهور ترکمنستان در امور ارتباطات، حمل و نقل معرفی کرد.

در همین حال، رئیس جمهور ترکمنستان طی فرمانی «یالکاپبردی پاری‏اف» رئیس سازمان غلات، «خالمراد آننامراداف» رئیس سازمان دولتی در امور صنعت پنبه و «آننا‏بردی‏ میامیک‏اف» رئیس سازمان کل مالیات این کشور را به دلیل رشوه خواری، اختلاس اموال دولتی، سو استفاده از موقیعت شغلی از این سمت‌ها برکنار شدند.

در پایان جلسه هیئت دولت نیز بردی‏محمداف تصریح کرد: چنین مقاماتی هیچ جایگاهی در دولت و جامعه ما را ندارد و به سزای اعمال خود به شدیدترین شکل خواهند رسید و مجازات لازم را نسبت به آنها اعمال خواهد شد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها