امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 50835
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک منبع رسمی به روزنامه السفیر لبنان گفت که دولت مسئول حفظ امنیت شهروندان خود در کشور از جمله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک منبع رسمی به روزنامه السفیر لبنان گفت که دولت مسئول حفظ امنیت شهروندان خود در کشور از جمله در ضاجیه بیروت است و ما به حزب الله ابلاغ کرده‌ایم که آماده ایم تا مسئولیت‌های خود را در این زمینه بر عهده بگیریم.

وی تاکید کرد که موافقت حزب‌الله با این خواسته سریع بود و بعد از آن بررسی‌ها درباره اقدامات و تدابیر امنیتی لازم صورت گرفته و در ساعت های آینده امنیت ضاحیه بر عهده مسئولان امنیتی قرار خواهد گرفت.

پیش از این حزب‌الله لبنان اعلام کرده بود که از دولت خواسته تا مسئولیت امنیت ضاحیه را برعهده بگیرد، اما دولت و نیروهای امنیتی از انجام آن سرباز زده بودند، به همین علت حزب الله در دوره اخیر مسئولیت حفظ امنیت این مناطق را در دست گرفته بود.

بنا بر گزارش روزنامه السفیر ، در روزهای اخیر مذاکرات فشرده‌ای بین رهبران حزب الله لبنان به نمایندگی از وفیق صفا مسئول یگان ارتباطات و هماهنگی‌های حزب الله لبنان با وزرای کشور و دفاع و سران نیروهای امنیتی و نظامی لبنان انجام شد و بعد از این دیدارها دولت آمادگی خود را برای پذیرش مسئولیت حفاظت امنیتی از ضاحیه اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی و ارتش با بیش از 800 افسر و نظامی از دوشنبه آینده این مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت و مسئول تدابیر امنیتی در ضاحیه بیروت خواهند بود.

در همین راستا مروان شربل فراخوانی برای حدود دو هزار نیروی ذخیره از نیروهای امنیت داخلی لبنان را صادر کرده تا بتوانند طرح ضاحیه را پوشش دهند و مأموریت حفاظت از امنیت کشور را به درستی انجام دهند.

تدابیر امنیتی حزب‌الله بعد از آن انجام شد که انفجارهایی در منطقه بئرالعبد در ضاحیه بیروت به وقوع پیوست و همچنان تهدیدهای زیادی از سوی گروه‌های تکفیری علیه مناطق شیعه‌نشین این کشور وجود دارد، حزب‌الله در ابتدا از دولت خواسته بود تا مسئولیت تأمین امنیت ضاحیه را بر عهده گیرد، اما با خودداری دولت از این اقدام، دست به کار شده و در این مدت ایستگاه‌های بازرسی در ورودی‌های ضاحیه مستقر کرده بود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها